Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Tab Round: Podívejte se, jak by mohl vypadat první zakřivený tablet

Samsung Galaxy Tab Round: Podívejte se, jak by mohl vypadat první zakřivený tablet

Na veletrhu CES bylo k vidění mnoho zahnutých displejů, svoje uplatnění našly prozatím v televizorech a v prvních smartphonech, jakými jsou Samsung Galaxy Round a LG Flex. I když je míra užitečnosti této technologie v mobilních telefonech diskutabilní, výrobci mobilních zařízení se drží hesla „když to jde, tak proč toho nevyužít?“ Dalším odvětvím, do kterého by se mohly zahnuté displeje dostat, budou zřejmě tablety. Server moveplayer přišel s obrázkem, jak by mohl vypadat například zakřivený tablet od Samsungu.

 

Design je založen na zařízení Samsung Galaxy Tab Pro o úhlopříčce displeje 8,4 palce. Zařízení jihokorejského výrobce zřejmě nebylo vybráno náhodou, Samsung si podal patentovou přihlášku na zakřivený tablet pod číslem 30-0640758 již v roce 2002. Na začátku loňského roku si Samsung podal přihlášku na ohýbatelný tablet, na konci loňského roku dokonce získal patent na tablet skládací.

   

Je vidět, že Samsung se chystá v budoucnu provádět s displeji různá kouzla, koneckonců je jedním z jejich předních výrobců. Zřejmě poučen ze soudních sporů, zejména s Apple, neponechává nic náhodě a každý nápad si nechává řádně zaregistrovat. Uvidíme, zdali z toho v budoucnu dokáže těžit. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).