Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S9 na prvních renderech: využije čelní plochu lépe než iPhone X

Samsung Galaxy S9 na prvních renderech: využije čelní plochu lépe než iPhone X

Už počátkem ledna bychom mohli dostat od Samsungu první ochutnávku příštích vlajkových smartphonů Galaxy S9 a S9+. Ty mají kráčet ve stopách svých letošních předchůdců, avšak mají přinést několik designových odlišností. Tou první má být přeuspořádání prvků fotoaparátu a čtečky otisků na zadní straně, tou druhou pak ztenčení rámečků okolo displeje. Jak by mohl Samsung Galaxy S9 vypadat, odhaluje Benjamin Geskin na svých detailních renderech, založených na dosavadních únicích.

Vzhled čelní strany Samsungu Galaxy S9 se má velmi podobat loňskému modelu, avšak s jednou významnou odlišností – téměř zmizet má rámeček při spodním okraji. Displeji tak bude patřit drtivá většina přední plochy (@evleaks spekuluje se o 90% využití), výjimku tvoří pouze horní rámeček s nezbytnými senzory a čelní kamerkou.  Toto řešení nevyžaduje žádné kompromisy, jako vyříznutí displeje (iPhone X či Essential Phone) či umístění fotoaparátu na selfies pod něj (Xiaomi Mi Mix 1 a 2).

Jediným ústupkem tak stále zůstane osazení čtečky otisků prstů na zadní stranu, má se však nacházet pod fotomodulem, což znamená snadnější dostupnost při nahmatávání. Fotoaparát Samsungu Galaxy S9 má být duální, byť se spekuluje, že tuto výsadu dostane pouze model Plus.

Jak se vám tato podoba Samsungu Galaxy S9 zamlouvá?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments