Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S8 má nabídnout duální fotoaparát a čtečku oční duhovky

Samsung Galaxy S8 má nabídnout duální fotoaparát a čtečku oční duhovky

Fotoaparáty o dvou čočkách se výrobci smartphonů snaží prosadit už několik let, avšak zatím žádný z nich nedokázal odhalit nějaký významnější přínos této technologie. Tento trend se v posledním roce vrátil v podání LG, Huawei, Honoru a zřejmě jej nabídne i Apple u svého nového iPhonu; Samsung tedy pochopitelně nemůže zůstat pozadu.

dual sung

Podle čínských zdrojů by měla duální fotoaparát dostat příští vlajková loď Galaxy S8 – jeden senzor by měl nabídnout rozlišení 12 Mpx, druhý pak 13 Mpx. Fotočipy by měly pocházet jak z vlastních dílen (model s označením S5K2L2), tak i od konkurenčního Sony. Pro tvorbu selfies má v Galaxy S8 sloužit kamerka o rozlišení 8 Mpx, na čelní straně jí má dále doprovodit snímač oční duhovky, podobně jako u Galaxy Note7. Předpokládáme, že premiéra Galaxy S8 proběhne příští rok na tradičním veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Zatím jaksi nejasný smysl duálních fotoaparátů. Místo toho jednoho modulu mohl být raději xenonovy blesk.

  • jay (neregistrovaný)

   tiež si myslím…radšej jeden poriadny modul ako dva priemerné.

   • Určitě. Dnešní moduly mají dost potenciálu už tak. Na čem by měli výrobci pracovat je pořádná optika, resp její vlastnosti. Vlastnosti ochranného skla, aby světlo nehazelo různé duchy, nebo se nějak blbě rozptylovalo. Samozřejmě co nejlepší světelnost. Jak bude fotografie vypadat záleží taky na postprocesingu… Ten je někdy zásadní.

  • zednar (neregistrovaný)

   správně!!! Kam se hrabe můj Galaxy S7 za špatných světelných podmínek na můj stařičký Nokia N82 s xenonovým bleskem.

   • Pokud pouzijes blesk, tak samozřejmě ano. Rozdíl tam bude a to především při focení člověka, skupinky lidí na party, v hospodě apod. Xenon má velmi krátkou dobu svitu a umí krásně zmrazit pohyb,takže u N82 tak do 3 až 4 metrů krásně zmrazi a když se někdo pohne, není prostě maznuty jako mobilem s diodou. U statické scény určitě stačí dioda, tím to ovšem končí. Relativně dostatečná síla diody plus světelný objektiv na mobilu na tohle stačí. Na lidi, zvířata a pohybující se něco… Bohužel ne. Jinak samozřejmě fotka v noci bez blesku je u S7 úplně někde jinde, než u N82.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).