Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S8 má nabídnout duální fotoaparát a čtečku oční duhovky

Samsung Galaxy S8 má nabídnout duální fotoaparát a čtečku oční duhovky

Fotoaparáty o dvou čočkách se výrobci smartphonů snaží prosadit už několik let, avšak zatím žádný z nich nedokázal odhalit nějaký významnější přínos této technologie. Tento trend se v posledním roce vrátil v podání LG, Huawei, Honoru a zřejmě jej nabídne i Apple u svého nového iPhonu; Samsung tedy pochopitelně nemůže zůstat pozadu.

dual sung

Podle čínských zdrojů by měla duální fotoaparát dostat příští vlajková loď Galaxy S8 – jeden senzor by měl nabídnout rozlišení 12 Mpx, druhý pak 13 Mpx. Fotočipy by měly pocházet jak z vlastních dílen (model s označením S5K2L2), tak i od konkurenčního Sony. Pro tvorbu selfies má v Galaxy S8 sloužit kamerka o rozlišení 8 Mpx, na čelní straně jí má dále doprovodit snímač oční duhovky, podobně jako u Galaxy Note7. Předpokládáme, že premiéra Galaxy S8 proběhne příští rok na tradičním veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments