Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S7 zřejmě přijde s konektorem USB-C

Samsung Galaxy S7 zřejmě přijde s konektorem USB-C

Přestože nemůžeme novou vlajkovou loď Samsungu očekávat dříve než na začátku příštího roku, už se o výbavě nadcházejícího top modelu začínají hromadit zvěsti. Podle nejnovějších informací by měl být Samsung Galaxy S7 vybaven novým USB portem typu C. Podle serveru SamMobile.com, který se zabývá novinkami ze světa Samsungu, je tato informace dokonce potvrzená.

Jeví se to jako rozumný tah, ke kterému postupně směřuje stále více výrobců a s nimi postupně i celý trh se smartphony. Pokud je totiž konektor USB-C vybaven i plnohodnotnou podporou USB 3.1, uživateli zaručuje rychlejší přenos dat a mimo to také rychlejší nabíjení.

Další zvěsti ohledně nového nástupce současného Galaxy S6 mluví o funkci ClearForce od společnosti Synaptics, která by měla konkurovat 3D Apple Touch a také o hořčíkové slitině pro lepší poměr hmotnosti a pevnosti.

Jan Nedbal

6 komentářů

 1. Tak upřímně si myslím, že by spíše bylo divné, kdyby konektor USB-C neměl :-)

 2. Petas (neregistrovaný)

  A neni jeste brzo aby Samsung integroval USB-C kdyz ho ma aspon 10 cinskym mobilu a ted ho bude met aj Samsung. Tleskam. Aspon mobil zase muze byt o par tisich drazsi. V redakci k toho delate objev jak kdyby Samsung vymyslel lek na rakovinu. Podle me USB-C by mel byt za ta prachy standardem uz v S6

 3. Kolyp (neregistrovaný)

  Podle toho jak to ctu tak mobil ma met rychlejsi USB-C rychlejsi nabijeni pevnejsi telo a jeste neco jako 3D touch. S6 pri vydani stala 20 – 30 000 takze podle toho jak Samsung premysli tak tento mobil zacne na 30 a skonci na 40 000. Jelikoz tolik novinek treba jako je 3D touch (podle me to je blbost jelikoz stejne dobre funguje aj x sekundove podrzeni prsti na aplikaci atd. a nemusi byt coucasti rozpoznani tlaku, je to jen blbost ktera se vynalezla a nikdo ji nechce tak kam jinam ji dat nez do mobilu, takovyma pic*****ma se vyrobci zaobiraji a zase na vyzkum baterii nevyjde cas)musi nekdo zaplatit i kdyz to podle me v mobilu nikdo nechce.

  • Aktuální akumulátory nejsou pro spotřební elektroniku až takový problém. Den to vydrží, příp. se prosazuje rychlé nabíjení.

   To u automobilového průmyslu je to jiná písnička, kde i přes enormní náklady na vývoj posledních let není defakto posun. Natož „plácaná“, na kterou se zmůže toto odvětví.

   Navíc průzkumy jasně ukazují, že 1 den nebo 3 dny stejně není pro lidi priorita (1 ten nebo 1 týden je už signifikantní, nicméně prozatím utopické).

   Navíc pokud koupíš rozumně (s výměnným aku), tak si obnovíš 100% energie za 20s a to při nákladech v řádu procent vůči pořizovací ceně přístroje jako takového. Což je dobrý poměr cena/výkon, kterému nelze konkurovat tak jako tak.

 4. pet (neregistrovaný)

  usb-c mel byt uz v s6 a tak spis zaslouzi samsung kritiku ze nebyl nez chvalu ze bude!

 5. Copy/Paste jede na plné obrátky. „Tak, integrované aku a úložiště s příslušnou marží už máme, snímač otisku už taky jakž takž jede, tak co dál…. Á, oboustranný konektor a Force displej, kopírovači sem!“:)

  Ad USB-C a rychlejší nabíjení, mám za to, že o to se musí především postarat SoC, ostatně, Quickcharge nebo Vooc (vlastně taky Quickcharge) jedou i s USB 2.0 MicroUSB konektorem….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).