Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S7 a S7 Plus: Máme první rendery a známe velikost

Samsung Galaxy S7 a S7 Plus: Máme první rendery a známe velikost

V lednu nebo v únoru příštího roku představí Samsung svoji vlajkovou loď Galaxy S7, a to zřejmě hned v několika variantách. Výrobce příslušenství ITSkins nám nyní dává menší vizuální ochutnávku dvou z nich – standardního Galaxy S7 s plochým displejem a jeho většího brášku.

  

Rendery jsou založeny na rozměrech, které výrobci příslušenství dostávají s předstihem, aby stihli připravit pouzdra a obaly na chystané novinky včas. Samsung Galaxy S7 by měl mít podle ITSkins fyzické rozměry 143,37 × 70,8 × 6,94 mm, což téměř na desetinu milimetru koresponduje s loňským modelem. Stejné má být i rozmístění hlavních ovládacích prvků, fotoaparátu a přisvětlovacích diod, pouze šuplík na SIM kartu zaujmul místo na pravé straně. Zajímavý je tvar domovského tlačítka, které by podle renderů mělo přijít o svůj tradiční oválný tvar.

  

Větší model Galaxy S7 má mít rozměry 163,32 × 82,01 × 7,82 mm, což by znamenalo displej s úhlopříčkou okolo šesti palců. Tím by novinka předčila jak všechny modely řady Note, tak i letošní Galaxy S6 edge+. Stylus ale patrně nedostane, ten zůstane specialitou smartphonů Galaxy Note.

  

Výrobce příslušenství ITSkins zatím nepřinesl žádné informace o Galaxy S7 se zahnutým displejem, byli bychom však překvapeni, kdyby jej Samsung nepředstavil. Kromě toho se od Samsungu počátkem příštího roku očekává představení prvního zařízení se skládacím displejem, který je aktuálně vyvíjen pod kódovým označením Project Valley (více informací). 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

27 komentářů

 1. Xzeit (neregistrovaný)

  Kdyby raději dorovnali záda telefonu s vystouplým fotoaparátem a použili akumulátor s vyšší kapacitou, než ten který použijí s tímto řešením,udělali by lépe. Kolik to je, milimetr? Milimetr a půl?

  • josep (neregistrovaný)

   Asi tak nejak!

  • Menty (neregistrovaný)

   Milimetr a půl? Hodně. Trend je dneska malá tloušťka, já sám mám Lumii 920 a Galaxy A5 a ten rozdíl je propastný. Tam už je to víc milimetrů sice, ale tlustší bohužel ne vždy znamená s lepší baterií. Trochu vystouplá optika třeba mně osobně u smartphonů vadí o dost míň, než kdyby fotoaparát něco postrádal. Já bych osobně uvítal to, co SGS5 měl – voděodolnost. Pamtěťové karty jsou u flagshipu přežitek, kdo chce mít pomalou paměť, nechť si koupí lowend a nacpe si tam paměťovku. Připlatit si za 128GB můžete vždycky.

  • xzeit (neregistrovaný)

   Neznamená, ale právě proto jsem to napsal. Já mám Huawei P8 a ten má 6,4 mm….sice nemá vystouplou optiku, ale i přesto bych mu klidně přidal na 8mm…to je taková rozumná hodnota, zas moc tenký mobil ta taky moc dobře nedrží a nějaká boule v kapse?? Taky hloupá výmluva….jestli má mobil 6,5, nebo 8 mm při stejné ploše je úplně jedno a nijak to neovlivní pohodlí nošení v kapse, nebo tak něco. Zase srovnávat Lumii 920 (10,7mm) vs A5 (7,3mm) to je rozdíl 3,4mm, a to je určitě cítit. Určitě jak píšeš, lepší pořádný fotoaparát a trochu vystouplý, ale v tomhle přípradě to mohli trochu dorovnat, myslím si, že 8mm tloušťky by nebyl takový problém a místo dejme domu 2600 mAh aku mohli tím pádem použít třeba 3200 mAh, což by se rozhodně projevilo na delší výdrži…

  • xzeit (neregistrovaný)

   ještě k tomu Huawei, raději bych zvýšil tloušťku o nějaký ten 1,3 mm a kapacitu aku z 2680 na treba 3500 (nevím kolik by byli schopni) A kapacita navíc by se hodila, sice nemám s výdrží problém, 1 den s mým používáním není žádný problém, večer mám většinou 20 až 40 %, ale těch 20 až 40 by mohlo být klidně až druhý den…

  • uni (neregistrovaný)

   Trh hovoří jasně, design, tenkost. Nějaké honění se za tím, že to vydrží 6 nebo 7,5h přehrávání videa většinu nezajímá, denní nabíjení telefonu to bude tak jako tak, je to rutina.

  • xzeit (neregistrovaný)

   Jo ale taky přílišná tenkost stojí za prd, hůž se drží. Jeden den musí mobil vydržet….ale teď záleží, při jaké zátěží….Honění se za co nejtenčím taky není to pravé ořechové.

  • uni (neregistrovaný)

   xzeit (neregistrovaný): Pravděpodobně máš na mysli méně vyhovující držení telefonování u ucha, což je dnes menšinové užití, většinou se na tom netí, čte, hraje, poslouchá, kde případná horší ergonomie držení pro tenkost nehraje roli (položeno na prstech, opřené o dlaň, atd.).

   Nepohodlí při telefonování vyřešíš snadno, headset. Tedy opět věc, s kterou se výrobce vcelku logicky příliš nezabývá, marginální vlastnost (tuhost konstrukce je ale jiné téma).

  • xzeit (neregistrovaný)

   Ne,mám právě na mysli držení mobilu v obou rukách. 10mm tlustý mobil se drží lépe, než 6mm…tenčí mobil má vyšší tendenci se v rukách při sevření naklopit. Ty se pořád budeš obracet o nějaké nepodložené tržní nesmysly…já jsem tady jenom naznačil menší konstrukční změnu, jejíž přínosem by byla. např. vyšší kapacita akumulátoru….co ty vůbec používáš za mobil? nyní a co všechno jsi vůbec měl dejme tomu 5 let zpátky???

  • uni (neregistrovaný)

   xzeit (neregistrovaný): Tak tomu nerozumím, držel jsem v (landscape) v obou rukách cosi s WM tlusté jako prase po aktuální Android s poloviční tloušťkou a absolutně mě nenapadl jakýkoli dopad na ergonomii…? A už vůbec ne, že 1mm hraje nějakou roli.

   Např. E-Ten M700, Desire Z, Tréo 650, K920, ještě něco?

  • uni (neregistrovaný)

   A sem tam nějaké tablety, Apple, Asus, Nexus…. Vše se stejným vjemem v užívání, prostě položeno na prstech, příp. vzepřeno v dlaních, nikdy se mi nic nepřeklápělo nebo jsem nesvíral. Co dělám nevhodně?

  • xzeit (neregistrovaný)

   Zkus si vzít nějakou desku do ruk ve tvaru mobilu. Třeba 2mm 5mm a 9 mm tlustou. (bavíme se o mobilu, tablety sem ani netahej) Tenčí mobil prostě nezachytí tak dobře klopný moment jako tlustší. Tloušťka mobilů má rozhodně vliv na pohodlnost držení a bude nějaká cca ideální, ale u mého nynějšího Huawei P8, je už tenkost docela znát. Neříkam že 6,4mm je špatně, ale 4mm by už moc dobré nebylo a 8mm by mi vůbec nevadilo….6 až 9 mm…nevidím v tom problém…

  • uni (neregistrovaný)

   Hele nevím, vylože ně na šířku jsem přístroje držel od doby Palm Tréa 650 (bucláček), mimo jiné např. Samsung SGH-i980, což byla tehdy „žiletka“, zvláště při dané konstrukci, a bylo mi doslova jedno, jak silné to v ruce je. Dnes držívám v ruce ještě tenčí placky a stále, vůbec nic nepozoruji.

  • uni (neregistrovaný)

   Pardon na šířku, v obou rukách. Na šířku až E-Ten, pokud jsem neměl ještě něco před tím…

  • Menty (neregistrovaný)

   XZEIT – „nepodložené tržní nesmysly“ – toto je ale holá realita. Pokud to tak výrobci dělají a je to trend dnešní doby, určitě to budou akorát nepodložené tržní nesmysly. To je jak když pár lidí volá po čtyřpalcových nabušených strojích, vždyť i ten Apple musel ustoupit svým dřívějším kecům a udělat smartphone s odpovídající velikostí.

  • xzeit (neregistrovaný)

   Tak já netvrdím že tloušťka není důležitá, ale jestli má mobil 6,4mm a nebo 7,4mm a má lepší kapacitu akumulátoru (výrazněji, třeba 500mAh) nějaký milimetr navíc….viz zmíněný samsung…když už má takhle vystouplý modul fotoaparátu (nevím kolik to je, 1mm? 1,3 mm?) mohli designeři lépe zapracovat a dorovnat to…docela by mě zajímalo o kolik větší kapacita aku by se dala použít….(pří téměř neznatelnému rozdílu tloušťce přístroje…

  • Menty (neregistrovaný)

   V tom je ale trošku rozpor. Teoreticky je to samozřejmě vpořádku, prakticky to kulhá. Myslím tím spíš rozdíl mezi tím, o kolik BY SE kapacita mohla zvýšit, a o kolik by se reálně zvýšila. Já se obávám, že i přes dispozice ke zvětšení baterie by se vyšší kapacita nekonala. Dnešní doba toho je důkazem, viz všechny dnešní smartphone, kdy je právě uplně jedno nějaký 1.3mm, všechny vydrží prd.

  • Xzeit (neregistrovaný)

   Tak prakticky by se reálná kapacita mohla zvýšit klidně i dvojnásobně. Tudíž ve stejném přístroji by to znamenalo dvakrát větší výdrž. Nevim co je na tom nepochopitelné nebo kulhající.

  • xzeit (neregistrovaný)

   Akumulátor ze Sony Xperia Z.

   [odkaz]

   tlustý 4mm – kapacita 2330 mAh

   A když si představíš že cca něco takového je v mobilu a zvýšil by jsi počet vrstev tak, že by tloušťka stoupla třeba na 2x násobek, bude mít aku taky dvounásobnou kapacitu. 8mm by už bylo asi přece jen dost,ale co trřeba takový 1,5 násobek? (6mm) tloušťka mobilu by nebyla 6,4mm, ale 8,4 a kapacita 3500….cože je teda znatelný rozdíl. (mít při nějakém náročnějším používání mobilu třeba 5% energie na konci dne a nebo 40%) Jistě, je to reálné, ale jak se tady zmiňuje to ztenčování, tak máme prostě smůlu. Bohužel.

  • Menty (neregistrovaný)

   Kulhající na tom je ta realita. Kdyby kdyby kdyby.

  • xzeit (neregistrovaný)

   Realita je taková, že to samozřejmě jde, to že to samsung neudělá je věc druhá. Tak nevím, o jakém kulhání tu furt píšeš.

  • xzeit (neregistrovaný)

   Nebo mi chceš říct, že mobil s kapacitou aku 2000 mAh a úplně stejný mobil (např. s upraveným zadním krytem, kde dáš aku o kapacitě 4000 mAh nevydrží cca dvakrát déle???)

 2. Fore (neregistrovaný)

  Tak za tu 6 palcovou variantu bych nejspíš – jako nástupce Note4 i nějakou tu korunu pustil :D

 3. Martin (neregistrovaný)

  Takže zase o ničem bude bez slotu a s vystouplým fotoaparátem díky nechci, si počkám na g5 jak dopadne.

 4. bazina (neregistrovaný)

  Myslím si že je to podvrh. Pochybuji že by Samsung v s7 nepoužil usb c viz 1. foto

 5. shepii (neregistrovaný)

  Máte tam chybu, Samsung označuje modely S6 edge a S6 edge+, nikoliv S6 edge Plus, u modelu S7 tomu nebude jinak.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel