Samsung Galaxy S7: Jak aktivovat prostředí bez klasické nabídky s programy?

Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge nabízejí aktuální verzi Androidu 6.0.1 s vylepšenou verzí uživatelského prostředí TouchWiz, ve kterém najdeme několik nových funkcí, které vám budeme postupně představovat. U většiny smartphonů s Androidem ve výchozím stavu najdete nabídku se všemi aplikacemi, nicméně někteří výrobci se po vzoru iOS odhodlali své prostředí upravit do takové podoby, kdy se všechny položky (aplikace, složky & widgety) rovnou zobrazovaly na hlavních obrazovkách.

Letos se k tomuto kroku uchýlilo také LG se svým vlajkovým modelem G5 (videopohled) a volitelně lze tuto možnost aktivovat i na novinkách od Samsungu. Ve výchozím stavu sice Galaxy S7 & Galaxy S7 edge zobrazují klasické plochy a samostatnou nabídku s programy, ale když přejdete do nabídky Nastavení – Rozšířené funkce – Galaxy Labs – Zobrazit všechny aplikace na domovské obrazovce, lze zde zrušit zobrazování nabídky programy.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

10 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Nějak nerozumím tomu, proč nabídku programů vypínat a mít binec všeho na ploše.
  Takhle mám na ploše jen nejpoužívanější aplikace + widgety na počasí, svátky, narozeniny. Celkem přehledně seskupené.
  Pokud potřebuji 2-3x měsíčně kalkulačku, slovník, ceny benzínu, sledování zásilek apod. Rád je nechám v zastrčené v menu aplikací.
  Používám Nova Launcher, takže pokud narazím na pěkný telefon bez nabídky programů, tak je to jasné – instalace Nova Launcher.

  • Celé to téma „kalkulačku, slovník, ceny benzínu, sledování zásilek apod.“ reprezentuje na ploše všeho všudy složka „Ostatní“. Tolik křiku kolem jedné ikony na ploše:) Místo ikony „Aplikace“ (kterou kde to jde vypínám, můžeš tam vlézt i přes Home, např. v Nova Launcheru) budeš mít složku „Aplikace“. VO CO GO?:D
   A samozřejmě, stále můžeš užít miliardu grafických nadstaveb.

   • pavel (neregistrovaný)

    VO CO GO?:D Neni proste jednodusi a prtehlednejsi si pretahnout aplikace co nejcasteji pouzivas (+ widgety)z hlavni nabidky na par ploch a ne presouvat pulku aplikaci do „Ostatni“. Ale proc to delat jednoduse kdyz to jde i slozite, vid Uni. Dulezite ze to tak ma ios, tak to bude nejlepsi reseni:D Nekdy zkus i premyslet.

   • To co popisuješ je jednorázová činnost po vybalení z krabice. Následně se ti o to postará záloha při migraci na nový přístroj. Děláš z komára velblouda, nic víc. Na tomhle principu jede komplet iOS a většina asijské produkce (pokud mě paměť neklame, tak i BB10OS nebo dříve Bada či Symbian) a nezdá se mi, že by se jim kvůli tomu nedařilo nebo že by byl svět plný lidí s ošoupaným palcem, protože chudáci museli přetáhnout 20 ikon. Nepanikař:)

   • xzeit (neregistrovaný)

    Ale no tak UNIslave….každý nechť si to přizpůsobí jak chce, mí také vyhovuje více mít veškeré aplikace pod aplikacema a na plochy si dát opravdu jen to co potřebuji a pokud k tomu chci mít přímý přístup…je to pro mě lepší. Ale pokud někdo chce mít všechno na plochách jako iOS, tak proč ne?? Klidně….Huawei P8 který jsem měl to taky tak měl, ale trochu mě to štvalo.

   • xzeit (neregistrovaný): Ale vždyť já nepíšu celou dobu nic jiného!:) Tak jak sis to upravoval doposud (grafickou nadstavbou), si to budeš upravovat nadále (nebo výrobci).
    Co je to tady najednou za davovou hysterii?:) Celou dobu se oslavuje, jak je Android přizpůsobitelný a najednou taková panika, když Google něco změní (což se vlastně promítne jen v Nexusech a Android One, ani jedno se k nám kloudně nevozí).

   • xzeit (neregistrovaný)

    Tak to jo, já to asi blbě pochopil, tebe občas blbě chápu :-) :-)

    Tak SGS7 zatím šlape parádně….musím říct, že oproti Huawei P8 je to celkově takové lepší….akorát to dám raději do silikonu a na displej ochranné sklo….i když jsem za svých 15 let co mám mobil ani jeden nerozbil, náhoda je blbec. :-)

  • xzeit (neregistrovaný)

   PS: symbian měl taky plochy, poslední symbian celkem 6, pokud jsi neměl hacklý systém a taky sis mohl na plochy dát co chceš….

 2. Martin... (neregistrovaný)

  Jaký to má vlastně smysl? Menu tam stále bude, stále bude „menu“ využíváno, jen bude na ploše a bude se tomu říkat „složka Ostatní“.

  • No tak řekl bych že „Menu“ (resp. asi spíše Application drawer) vyžaduje komplet správu GUI, bude to jistě nemalá hromádka řádku kódu, popis v návodech, atd. atd. Přitom to v zásadě nedělá nic víc, než co dělá plocha, která tam tak jako tak musí být. Takže jen a pouze logický krok.
   Pokud někdo přeci jen potřebuje nějakou pokročilejší správu (katalogizace, jiné zobrazení, vyhledávání a já nevím co se dá vymyslet), tak jako tak ti to AOSP resp. Vanilla Android mnoho nenabídlo a musel jsi sáhnout po silnějších nástrojích v podobě grafické nadstavby (např. Nova Launcher), takže tady žádná změna. Základní zobrazení bude v zásadě dost podobné (prostě shluk ikon na displeji) pro většinu userů, pro power usery je tu stále cesta jaká je.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel