Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S7: Návrat slotu na paměťovou kartu i varianta se 4K displejem?

Samsung Galaxy S7: Návrat slotu na paměťovou kartu i varianta se 4K displejem?

K představení nového top modelu společnosti Samsung má sice dojít až během příštího roku, ale již nyní se všude objevují údajné specifikace. Na americkém a čínském trhu má Galaxy S7 pohánět čipset Snapdragon 820 od Qualcommu, u verzí pro zbytek světa bude zajišťovat výkon Exynos 8890 z produkce Samsungu.


Galaxy S5 měl slot na microSD karty, Galaxy S6 nikoliv. U Galaxy S7 se slotu zřejmě opět dočkáme.

Podle nejnovějších informací se na trh dostanou dvě verze Galaxy S7 – Flat a Edge. Standardní verze (Flat) bude vybavena 5,2palcovým displejem, zatímco zakřivený model Edge dostane větší 5,7″ panel. O rozlišení zatím nepadla zmínka, ale očekáváme, že se výrobce rozhodne pro Quad HD. Později by údajně měla dorazit prémiová verze vybavená panelem se 4K rozlišením. Není vyloučeno, že se 4K rozlišení dočká i varianta Edge.


Ilustrační obrázek

Současná generace Samsungu Galaxy S6 a S6 edge (recenze) dorazila na trh bez slotu na paměťové karty. Spousta uživatelů se kvůli této absenci porozhlédla po konkurenčních telefonech. Nejnovější informace hovoří o tom, že se chystaný vlajkový model dočká návratu slotu pro microSD karty. V dnešní době, kdy náročnější hry zabírají klidně i několik gigabajtů prostoru, je toto řešení vítaným doplňkem. Koupě paměťové karty a následné rozšíření vnitřního úložiště také většinou vychází levněji než pořízení telefonu s větší kapacitou interní paměti.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments