Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S6/S6 edge a Galaxy Note 4 dostávají Android 5.1.1 Lollipop

Samsung Galaxy S6/S6 edge a Galaxy Note 4 dostávají Android 5.1.1 Lollipop

Samsung začal v Evropě uvolňovat aktualizaci na nejnovější Android 5.1.1 Lollipop pro modely Galaxy S6/S6 edge  a Galaxy Note 4. Pokud vlastníte Galaxy S6 či zakřivený Galaxy S6 edge (recenze) a systém vám ještě aktualizaci nenabídl, přejděte do nabídky Nastavení – O zařízení a zkontrolujte dostupnost aktualizačního balíčku. Na redakční Galaxy S6 nám již update dorazil a stejnou zkušenost mají i další uživatelé, kteří nás na aktualizaci upozornili. Velikost aktualizačního OTA balíčku je 605 MB.

Kromě toho se updatu na Android 5.1.1 dočkal také tabletofon Samsung Galaxy Note 4 (recenze). V tomto případě zatím ale aktualizace není pro uživatele v České republice dostupná; jihokorejský gigant ji zatím uvolnil pouze pro Rusko (konkrétně pro model SM-N910C, u nás se ale prodává verze SM-N910F), ale dá se očekávat, že bychom se u nás mohli dočkat během následujících týdnů. I v tomto případě se velikost OTA updatu pohybuje lehce nad hranicí 600 MB. Doufejme, že se v brzké době dočkají také majitelé zakřivené varianty – Galaxy Note edge (recenze).

-

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

 1. jaja (neregistrovaný)

  a ja porad cekam na update na muj note 3

  • Leoš27 (neregistrovaný)

   Mám za to, že Note 3 už dostal 5.0 a to z volného prodeje a i od všech operátorů. O 5.1 se zatím vůbec nikde nikdo nezmiňuje. Mám Note 3 od O2 a na 5.0 jsem aktualizoval poslední červnovou neděli.

 2. Možná by bylo dobré napsat, že aktualizace Android 5.1.1 pro Samsung Note 4 je určena pro model N910C…

  • Michal Javůrek

   Millenium, děkuji za upozornění. Do textu jsem informaci doplnil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).