Domů » Bleskovky » Galaxy S6 Mini pózuje před objektivem: Zmenšená verze nabídne HD displej a Snapdragon 808

Galaxy S6 Mini pózuje před objektivem: Zmenšená verze nabídne HD displej a Snapdragon 808

Smartphonů s bohatou hardwarovou výbavou je na trhu nepřeberné množství. Drtivá většina z nich je ovšem vybavena displeji s úhlopříčkou 5 palců a výše, což se zdá mnohým zákazníkům až příliš. Výrobci se bohužel tomuto segmentu téměř vyhýbají a najít výkonný a zároveň kompaktní smartphone je opravdu těžké. Podle posledních zpráv se ovšem Samsung rozhodl situaci trochu ulehčit a měl by představit model Galaxy S6 Mini.

 

Redakci webu PhoneArena se povedlo sehnat fotografie, které zachycují doposud nepředstavený smartphone od Samsungu s nápisem Galaxy S6 Mini na displeji. Hardwarová výbava bohužel zatím není známa. Podle spekulací dostane novinka HD displej (720 × 1280 px) s úhlopříčkou 4,6 nebo 4,7 palců. Výpočetní výkon údajně zajistí čipset Snapdragon 808 od Qualcommu, který bude mít k dispozici 2 GB operační paměti. Hlavní fotoaparát by měl dostat do vínku 15Mpx senzor.

   

Kdy dojde k oficiálnímu představení, zatím není jisté. Nejpravděpodobnější verzí je 13. srpna, kdy by měl být v New Yorku uveden nový vlajkový model Galaxy Note 5. Druhou variantou je představení na veletrhu IFA v září. Samsungu se modelová řada Galaxy S6 zatím velmi povedla, tak doufáme, že ve stejných šlépějích půjde i nová kompaktní vlajková loď S6 Mini.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

8 komentářů

 1. Moc se mi líbí, doufám, že podobný strojky od Samsungu přijdou i s Win.

  • Neblázni, nepřijdou, Samsung do propadákových mobilních Windows nepůjde ani náhodou.

  • Myslim ze MS staci ze tam tamtung predinstaloval MS aplikacie…

  • Tak proč ne, že jo. I microsoft ví, že jeho aplikace fungují na domovské platformě nejhůř, nacpat je do androidu(a ještě k Samsungu) musí mít větší perspektivu jak celý vývoj WP za 5 let :-D

  • htcjirka: Napsal jsi to naprosto pravdivě, nicméně to se nevylučuje s tím, že v to mohu doufat. Každopádně ano, máš pravdu.

  • Naděje vždycky umírá poslední :-)

 2. petr (neregistrovaný)

  Htc Jirka propadá jsi tak maximálně ty. :D A Tamtung vyrábí co? Tyhle vaše velechytré názory mě tu vždy fascinují. Ano netvrdím,že WP je nějaká hitpoška nicméně své zákazníky si to našlo a to,že jsou lidi konzervativní a nenechají si vysvětlit,že na světě existuje něco jiného než pošahaný Android nebo IOS není problém MS. Problém MS je,že nedokáže tu svou platformu dostat mezi lidi. Stejně tak je tragédie,když jeho vlastní aplikace na jeho vlastním OS fungují tragicky. Mě osobně se WP líbil do doby než jsem zjistil,že je to omezený stejně jako IOS i když jsem na rozdíl od většiny remcalů chápal proč a pak mi vadilo,že tyhle telefony dělala jen Nokia (měl jsem averzi vůči Nokii). O tom,že tam nefunguje to či ono jsem se nestaral to bych zjistil až posléze. :D

  • Asi jsi nepochopil, že HTCJIRKA to psal ironicky. Po Hulánovi je to asi druhý největší skalní(až fanatický) fanoušek WP v ČR a vysvětlovat nám, jak funguje WP asi taky nemusíš i já, jakožto zastánce applu s ním mám bohaté zkušenosti a na tomto fóru je má snad každý. Nejdřív se trošku zorientuj kde jsi, s kým tu jsi a pak se do někoho navážej, co ty na to?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).