Galaxy S6 Mini pózuje před objektivem: Zmenšená verze nabídne HD displej a Snapdragon 808

Smartphonů s bohatou hardwarovou výbavou je na trhu nepřeberné množství. Drtivá většina z nich je ovšem vybavena displeji s úhlopříčkou 5 palců a výše, což se zdá mnohým zákazníkům až příliš. Výrobci se bohužel tomuto segmentu téměř vyhýbají a najít výkonný a zároveň kompaktní smartphone je opravdu těžké. Podle posledních zpráv se ovšem Samsung rozhodl situaci trochu ulehčit a měl by představit model Galaxy S6 Mini.

 

Redakci webu PhoneArena se povedlo sehnat fotografie, které zachycují doposud nepředstavený smartphone od Samsungu s nápisem Galaxy S6 Mini na displeji. Hardwarová výbava bohužel zatím není známa. Podle spekulací dostane novinka HD displej (720 × 1280 px) s úhlopříčkou 4,6 nebo 4,7 palců. Výpočetní výkon údajně zajistí čipset Snapdragon 808 od Qualcommu, který bude mít k dispozici 2 GB operační paměti. Hlavní fotoaparát by měl dostat do vínku 15Mpx senzor.

   

Kdy dojde k oficiálnímu představení, zatím není jisté. Nejpravděpodobnější verzí je 13. srpna, kdy by měl být v New Yorku uveden nový vlajkový model Galaxy Note 5. Druhou variantou je představení na veletrhu IFA v září. Samsungu se modelová řada Galaxy S6 zatím velmi povedla, tak doufáme, že ve stejných šlépějích půjde i nová kompaktní vlajková loď S6 Mini.

Autor článku
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku