Odhaleno: Takhle bude vypadat Samsung Galaxy S6 edge Plus a Galaxy Note 5

Již za deset dní (13. srpna) pořádá Samsung v New Yorku tiskovou konference. Na této akci budou s největší pravděpodobností představeny dva nové smartphony – Galaxy S6 edge Plus a Galaxy Note 5. Na známém twitterovém účtu uživatele evleaks se nyní objevil obrázek, na kterém je zachycena oficiální podoba obou chystaných zařízení. Jak je vidět, potvrzují se dřívější spekulace o tom, že budou oba telefony disponovat displeji se stejnou úhlopříčkou 5,67 palců.

 

Na povrch vyplouvají rovněž zřejmě již finální specifikace modelu Note 5. Ten dostane do výbavy osmijádrový čipset Exynos 7420 z produkce Samsungu. Podle původních odhadů měl být tento smartphone vybaven „pouze“ 3 GB operační paměti, nakonec ale zřejmě dostane ještě o 1 GB navíc. Vnitřní úložiště má být 32GB, oproti předchozím spekulacím jej však nakonec rozšířit nepůjde. 

Potvrzuje se nicméně rozlišení obou fotoaparátů, zadní dostane 16Mpx a čelní selfie kamera 5 Mpx. Operačním systémem bude Android ve verzi 5.1.1 Lollipop. 

Autor článku
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku