Page Speed.Live Website Performance Monitoring

Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S5 údajně přijde s displejem „bez rámečku“ a biometrickým snímačem

Samsung Galaxy S5 údajně přijde s displejem „bez rámečku“ a biometrickým snímačem

Do odhalení očekávaného smartphonu Samsung Galaxy S5 zbývá již pouze pár dnů. Veškeré indicie nasvědčují tomu, že se tak stane 24. února při příležitosti konání letošního MWC 2014. Kolotoč nekončících spekulací se proto rozbíhá na plné obrátky, přičemž ta nejčerstvější se opírá o použitou zobrazovací technologii. Podle všeho se dočkáme Super AMOLED panelu s úhlopříčkou 5,25“ (1440 x 2560 px), který má vynikat minimálními či dokonce žádnými okraji.

V případě tohoto řešení však vyvstává otázka, zda tím neutrpí ergonomie či pohodlnost ovládání. Kromě nulového rámečku má být zároveň displej daleko tenčí díky eliminaci dvou ze čtyř vrstev. To má mít pozitivní dopad na čitelnost, lepší energetickou účinnost a vyšší citlivost na dotyk.


Ilustrační obrázek 


Další spekulace, která se v posledních hodinách objevila je však daleko odvážnějšího rázu. Ta totiž hovoří o implementaci biometrického snímače otisku prstů do samotného displeje. Tato fáma se však jeví jako méně pravděpodobná, jelikož v uplynulé době nic nenasvědčovalo tomu, že by jihokorejský výrobce disponoval podobnou technologií. Zda se výše uvedené zvěsti promění ve skutečnost, se dozvíme za necelé dva týdny. Naše redakce u toho samozřejmě nebude chybět a proto nás nezapomeňte sledovat.


Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
FantomasMan
Uživatel
FantomasMan

Nulový rámček sa pekne kreslí vo photoshope ale konštrukčne je nezrealizovateľný. A plus od Samsungu aj tak nečakám žiadne revolučné riešenie. Oni len vynikajúco kopírujú. Viď hodinky Galaxy Gear. Čo už je na nich revolučné ? Možno tak absurdná cena.

uni
Uživatel
uni

Přesně jak je zmíněno v článku. Bylo by to neovladatelné, pokud by výrobce nenasadil nějakou obdobu Applího Thumb Rejection. Jinak by se neustále detekoval multitouch z dlaně.

Andreas
Uživatel
Andreas

Mě spíš zajímá to ztenčení displeje na dvě vrstvy – bude to příjemnější na pohled, tedy ve smyslu že text bude pocitově skoro „na povrchu“? A mohlo by to znamenat i méně odlesků? Pokud by se něco z toho splnilo, tak ode mě by to byl velký palec nahoru.

uni
Uživatel
uni

Tak bavíme se o rozdílech v mikromilimetrech, asi nebude moc pozorovatelné přiblížení grafiky. Největší přínos je v úplně prosté fyzice, méně vrstev-méně věcí překáží ve světle. Tedy se zvýší jas. Netuším, jak by toto mohlo ovlivnit citlivost nebo odlesky-to je úkolem vrchní vrstvy, která může být upravená nezávisle na počtu vrstev.

Geary
Uživatel
Geary

Třeba u iPadu Air je dost velká mezera mezi sklem a displejem, tak 3mm, ta baterie musí být dost tenká, je to ale docela nepříjemný i při psaní, dutý zvuk a odraz.

shepii
Uživatel
shepii

Hele 3mm asi fakt ne..:D

Geary
Uživatel
Geary

No vypadá to tak, je utopenej skoro v půlce tloušťky zařízení.

vlada (neregistrovaný)
Anonym
vlada (neregistrovaný)

UNI : hmmmm mikromilimetr – asi nova jednotka :)

uni
Uživatel
uni

vlada (neregistrovaný): No přemýšlel jsem nad tím, ale řekl jsem si, třeba se trefím, netrefil:-)

Nicméně téma iPad Air a „velká mezera“ je vcelku vtipné, když Apple jako první nasadil zmenšený počet vrstev u LCD:-)

Geary
Uživatel
Geary

Počet vrstev možná, ale mezera mezi nima je dost velká, nebo snad nevidíš tu černou stěnu po stranách?

uni
Uživatel
uni

Abych se přiznal, fakt mě doteď nenapadlo na Airu kritizovat tloušťku displeje. Že by konkurence na tom byla lépe?

Tom (neregistrovaný)
Anonym
Tom (neregistrovaný)

Mnohem lépe.

Geary
Uživatel
Geary

Na nexusu 10 byl displej mnohem blíž sklu, dokonce ani u iPadu 3 se mi nezdá, že ta mezera byla taková. Já jsem si toho u Airu všiml hned, přotom celkově je to strašně tenký. Ten displej je celkově dost jiný, než předchozí,je na něm viditelná černá mřížka, barvy jsou sytější, ale musí bejt mnohem úspornější.

l0lz
Uživatel
l0lz

UNI omnoho lepšie, neviem či sa konkrétne bavíte o tabletoch ale take HTC ONE X, Lumia 1520 a iphone 5 sú v tomto asi najlepšie. u amoledov to vyzera hlbšie, už len kvoli samotnej technologie ( samozrejme stale lepšie ako pri TN )