Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S5 se zřejmě zakřiveného displeje nedočká

Samsung Galaxy S5 se zřejmě zakřiveného displeje nedočká

O připravované novince Galaxy S5 se v poslední době objevila celá řada spekulací. Jedna z nich naznačovala, že by chystaná vlajková loď Samsungu mohla nabídnout mírně zakřivený displej podobně jako model Galaxy Round či LG G Flex. Vypadá to ale, že se u „es-pětky“ ničeho podobného nedočkáme a smartphone bude disponovat klasickým displejem, avšak s velmi vysokým QHD rozlišením (1440 x 2560 px).

Takto si Galaxy S5 představuje jeden z fanoušků

Důvod, proč Samsung od zakřivených panelů opustil je dle serveru The Korea Herald prostý. Jednoduše nezvládne tyto displeje vyrábět v potřebném množství. Samsung je podle informací schopný produkovat až 500 tisíc kusů flexibilních displejů za měsíc, avšak předpokládané měsíční prodeje Galaxy S5 mají dosáhnout více než milionu kusů.

 
LG G Flex s flexibilním displejem

Samsung Galaxy Round je aktuálně jediným zakřiveným telefonem jihokorejského výrobce. Jeho prodeje v Jižní Koreji mohou dosáhnout maximálně 50 tisíc kusů. Konkurence od LG na tom není o moc lépe, zvládne totiž produkovat jen okolo 12 tisíc zakřivených panelů měsíčně pro model LG G Flex.

Michael Krahulec

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments