Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S5 se zřejmě zakřiveného displeje nedočká

Samsung Galaxy S5 se zřejmě zakřiveného displeje nedočká

O připravované novince Galaxy S5 se v poslední době objevila celá řada spekulací. Jedna z nich naznačovala, že by chystaná vlajková loď Samsungu mohla nabídnout mírně zakřivený displej podobně jako model Galaxy Round či LG G Flex. Vypadá to ale, že se u „es-pětky“ ničeho podobného nedočkáme a smartphone bude disponovat klasickým displejem, avšak s velmi vysokým QHD rozlišením (1440 x 2560 px).

Samsung Galaxy S5 - Trailer Ad - Bob Freking Concept
Takto si Galaxy S5 představuje jeden z fanoušků

Důvod, proč Samsung od zakřivených panelů opustil je dle serveru The Korea Herald prostý. Jednoduše nezvládne tyto displeje vyrábět v potřebném množství. Samsung je podle informací schopný produkovat až 500 tisíc kusů flexibilních displejů za měsíc, avšak předpokládané měsíční prodeje Galaxy S5 mají dosáhnout více než milionu kusů.

 
LG G Flex s flexibilním displejem

Samsung Galaxy Round je aktuálně jediným zakřiveným telefonem jihokorejského výrobce. Jeho prodeje v Jižní Koreji mohou dosáhnout maximálně 50 tisíc kusů. Konkurence od LG na tom není o moc lépe, zvládne totiž produkovat jen okolo 12 tisíc zakřivených panelů měsíčně pro model LG G Flex.

Michael Krahulec

5 komentářů

 1. David Podzimek

  Pokud jsem to dobře pochopil, tak displej vyrobený jako „ohebný“, tedy na plastovém substrátu (oproti aktuálnímu sklu), měl být v GS5 hlavně kvůli zvýšené odolnosti a úspoře místa. Vzhledem k tomu, kolik Samsung Galaxy S telefonů prodá každý rok, tak je nepředstavitelné, že by měl dostatek panelů. Podle dřívějších informací Samsung vyrobí 1,5 mil. takových panelů za měsíc. Za 184 dnů prodal 40 milionů Galaxy S4, takže i kdyby se produkce zvýšila značně, tak by měl problém uspokojit poptávku.

  Mělo by to smysl v případném prémiovém modelu nad GS5, o kterém se také již nějaký čas píše, ten by neměl dosahovat takového množství prodaných kusů. Ten by měl zároveň být vyroben z kovu, oproti klasické plastové GS5. Proto je možná zmatek v tom, co nás čeká :)

 2. Bude zakřiven, bude rovný, bude mít 400+ppi, bude mít 500+ ppi, bude kovový, bude plastový, v benchmarku je S5, v benchmarku není S5,…, ať už to radši vydají:-/

 3. A taky k čemu?

 4. da (neregistrovaný)

  nidky som nechcel samsung neviem preco sa tak ludom paci ta ich nadstavba je katastrofa spatna a este aj pomala a navise ani design nie je boh vie co takze nech ma aj vodotrysk aj tak ho nikdy nechcem stale bude lepsi Nexus, Moto X… Nechyta sa na to ani samsung galaxy s5 a to ho este ani nevidali …

  • Mám Samsung, preferuju Samsung, ne kvůli TW, ale kvůli vynikající podpoře ze strany XDA, a nejlepšímu poměru výkonu (displej, CPU, baterie, sd). Nicméně co mi vadí nejvíce je KNOX a zrušení záruky, pokud se čip označí 0x1. Pokud s tím Samsung neskončí, tak s nim skoncim Já.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).