Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S5 mini na prvních snímcích: Nezapomnělo se na čtečku ani měření tepu

Samsung Galaxy S5 mini na prvních snímcích: Nezapomnělo se na čtečku ani měření tepu

Během následujících měsíců bychom se měli dočkat odhalení zmenšeného modelu Galaxy S5 mini, který kromě kompaktnějších rozměrů nabídne o něco slabší parametry a samozřejmě i nižší cenu. Server SamMobile.com zveřejnil první fotografie modelu SM-G800F, který by se měl na trhu objevit právě jako Galaxy S5 mini.

Z dřívějška víme, že se dočkáme zelené, modré, žluté, šedé, černé, bílé a zlaté varianty, což je více, než nabízí současná vlajková loď Samsungu. Podle starších informací by smartphone měl mít zvýšenou odolnost vůči vniknutí vodě a prachu (IP67). Dále nabídne Super AMOLED displej s úhlopříčkou 4,5 palce a HD rozlišením, 1,5 GB operační paměti RAM, 16 GB interní úložiště doplněné slotem o paměťovou kartu, infračervený port a osmimegapixelový fotoaparát doplněný 2,1Mpx kamerkou vpředu.

 

Chybět nebude ani senzor pro měření srdečního tepu na zadní straně či čtečka otisků prostů pod displejem. Android 4.4.2 doplněný prostředím TouchWiz by měl pohánět zatím nepředstavený quad-core procesor Exynos 3470 s taktem 1,4 GHz doplněný grafickým akcelerátorem Mali-400 MP4 (450 MHz). Doufejme, že to Samsung nepřežene s cenou stejně, jako u výkonnějšího Galaxy S5. Nezapomínejme, že v této třídě jasně dominuje Xperia Z1 Compact, které by Galaxy S5 mini mohl být zdatným konkurentem, ale pouze za předpokladu, že to nepřežene s cenou.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. To je fajn povazovat 4,5 palce za mini :).

    • Matysek (neregistrovaný)

      Taky si řikam :D Odesláno z Sony Xperia Mini Pro s 3″ displejem :D

  2. hshdjd (neregistrovaný)

    Už som čítal že Samsung na korejskom trhu predava 7″ „smartphone“… takže o chvíľu bude asi 5.5 “ mini verzia…. kam tento svet speje mám 4.3 “ telefón a úplne mi to vyhovuje neviem čo ľudia vidia na tých veľkých displejoch

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).