Samsung Galaxy S4: Jak odolné je sklo Gorilla Glass 3?

Samsung Galaxy S4 je vůbec prvním zařízením na trhu, které se může pyšnit novou generací ochranného skla Gorilla Glass 3, které zajišťuje ještě vyšší odolnost vůči poškrábání. Oproti předchozí generaci má být sklo o čtyřicet procet odolnější vůči škrábancům a zároveň třikrát více odolné proti nárazům; zdá se tedy, že by pětipalcový Super AMOLED displej s fullHD rozlišením měl být dostatečně dobře chráněný, ale to vždy prověří až praktické testy.

Samsung Galaxy sIV Scratch Test (Knives, Keys, Pennies)

Na YouTube se nyní objevilo video, ve kterém autoři displej modelu Galaxy S4 vystavili mincím a kuchyňskému noži, a ani při jednom z testů ochranné sklo neutrpělo žádné viditelné poškození.

Připomínáme, že Samsung Galaxy S4 se v České republice začne oficiálně prodávat v sobotu 27. dubna v 10:00. 16GB varianta (tmavá a světlá verze) bude dostupná za doporučenou koncovou cenu 16 990 Kč, ale některé e-shopy ji už nabízejí o několik stokorun levněji.

Tip: Přečtěte si naše první dojmy z testování Samsungu Galaxy S4

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku