Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S4 bude podporovat bezdotyková gesta

Samsung Galaxy S4 bude podporovat bezdotyková gesta

Korejský deník DDaily během včerejšího dne publikoval velice zajímavý článek týkající se zatím nepředstaveného smartphonu Samsung Galaxy S IV. Podle neoficiálních zdrojů blízkých Samsungu bude vlajková loď výrobce disponovat nejnovější generací řadiče maXTouch S od společnosti Atmel. Pokud se tyto spekulace skutečně potvrdí, můžeme očekávat, že Galaxy S IV bude podporovat bezdotyková gesta. Ostatně jihokorejský gigant by ani nebyl prvním výrobcem, který tuto technologii využívá v praxi. Stačí si vzpomenout na model Xperia Sola od Sony, který podobnou metodu vstupu již podporuje.

S bezdotykovým ovládáním také zkoušel koketovat i japonský Pantech, ale k detekci gest docházelo skrze přední kamerku, což se výrazně projevovalo na spotřebě elektrické energie. Řešení od Atmelu je naopak k akumulátorům mnohem šetrnější a při reálném používání bychom neměli ve výdrži pocítit žádný rozdíl. Co se týče praktického využítí, tak v tomto případě lze předpokládat, že bezdotykové ovládání bude kompletně provázáno s uživatelským rozhraním telefonu. Opět je však vhodné upozornit na fakt, že se zatím jedná o neoficiální informace, které se nemusí zakládat na pravdě.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments