Samsung Galaxy S4 bude podporovat bezdotyková gesta

Korejský deník DDaily během včerejšího dne publikoval velice zajímavý článek týkající se zatím nepředstaveného smartphonu Samsung Galaxy S IV. Podle neoficiálních zdrojů blízkých Samsungu bude vlajková loď výrobce disponovat nejnovější generací řadiče maXTouch S od společnosti Atmel. Pokud se tyto spekulace skutečně potvrdí, můžeme očekávat, že Galaxy S IV bude podporovat bezdotyková gesta. Ostatně jihokorejský gigant by ani nebyl prvním výrobcem, který tuto technologii využívá v praxi. Stačí si vzpomenout na model Xperia Sola od Sony, který podobnou metodu vstupu již podporuje.

S bezdotykovým ovládáním také zkoušel koketovat i japonský Pantech, ale k detekci gest docházelo skrze přední kamerku, což se výrazně projevovalo na spotřebě elektrické energie. Řešení od Atmelu je naopak k akumulátorům mnohem šetrnější a při reálném používání bychom neměli ve výdrži pocítit žádný rozdíl. Co se týče praktického využítí, tak v tomto případě lze předpokládat, že bezdotykové ovládání bude kompletně provázáno s uživatelským rozhraním telefonu. Opět je však vhodné upozornit na fakt, že se zatím jedná o neoficiální informace, které se nemusí zakládat na pravdě.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku