Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S21 v extrémním testu: pod vodou už je téměř dva týdny a stále funguje

Samsung Galaxy S21 v extrémním testu: pod vodou už je téměř dva týdny a stále funguje

Již několik generací, konkrétně od modelu Galaxy S7, disponují vlajkové lodi Samsungu certifikací IP68. Ta je příslibem vysoké voděodolnosti, která je konkrétně definována na 30 minut při ponoření do hloubky maximálně 1,5 metru. YouTube kanál Photo Owl Time Lapse se ale v případě nového Galaxy S21 rozhodl prověřit jeho schopnost odolat vodě o poznání důkladněji.

🔴12th DAY IN WATER [update in desc.] - Samsung Galaxy S21 Waterproof Test

Na živém streamu totiž můžete sledovat Samsung Galaxy S21, který je v době psaní článku pod vodou již skoro 280 hodin, což je téměř 12 dní. Telefon je bezdrátově nabíjen skrze stěnu nádoby, ve které je uložen, proto byl z koupele dosud vyňat všehovšudy jen třikrát. Dvakrát to bylo kvůli nutnosti anulovat stopky, jež dokáží měřit jen do sta hodin, jednou pak po 241 hodinách kvůli testu reproduktoru.

Samsung Galaxy S21 S21098
Nový Samsung Galaxy S21 už jsme pro vás zrecenzovali

Jak lze očekávat, zvukový projev telefonu byl pobytem ve vodě silně poznamenán – reproduktor hrál potichu a velmi zkresleně. Při 117 hodinách a 53 minutách telefon také zahlásil, že detekuje vlhkost a nahodile přeskakoval mezi aplikacemi, aniž by jeho obrazovka reagovala na pokyny uživatele.

Přesto stopky na telefonu stále běží a je docela dobře možné, že by po vysušení mohl fungovat takřka normálně. Samozřejmě vám podobný test provádět nedoporučujeme, už proto, že Samsung, podobně jako další výrobci, nekryje škody způsobené vodou. I když ale uvážíme, že telefon není ponořen v hloubce 1,5 metru, nýbrž jen pár centimetrů, stále je jeho odolnost působivá. Co myslíte, jak dlouho přístroj v lázni ještě vydrží?

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.