Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S21 v extrémním testu: pod vodou už je téměř dva týdny a stále funguje

Samsung Galaxy S21 v extrémním testu: pod vodou už je téměř dva týdny a stále funguje

Již několik generací, konkrétně od modelu Galaxy S7, disponují vlajkové lodi Samsungu certifikací IP68. Ta je příslibem vysoké voděodolnosti, která je konkrétně definována na 30 minut při ponoření do hloubky maximálně 1,5 metru. YouTube kanál Photo Owl Time Lapse se ale v případě nového Galaxy S21 rozhodl prověřit jeho schopnost odolat vodě o poznání důkladněji.

🔴15th DAY IN WATER [update in desc.] - Samsung Galaxy S21 Waterproof Test

Na živém streamu totiž můžete sledovat Samsung Galaxy S21, který je v době psaní článku pod vodou již skoro 280 hodin, což je téměř 12 dní. Telefon je bezdrátově nabíjen skrze stěnu nádoby, ve které je uložen, proto byl z koupele dosud vyňat všehovšudy jen třikrát. Dvakrát to bylo kvůli nutnosti anulovat stopky, jež dokáží měřit jen do sta hodin, jednou pak po 241 hodinách kvůli testu reproduktoru.

Samsung Galaxy S21 S21098
Nový Samsung Galaxy S21 už jsme pro vás zrecenzovali

Jak lze očekávat, zvukový projev telefonu byl pobytem ve vodě silně poznamenán – reproduktor hrál potichu a velmi zkresleně. Při 117 hodinách a 53 minutách telefon také zahlásil, že detekuje vlhkost a nahodile přeskakoval mezi aplikacemi, aniž by jeho obrazovka reagovala na pokyny uživatele.

Přesto stopky na telefonu stále běží a je docela dobře možné, že by po vysušení mohl fungovat takřka normálně. Samozřejmě vám podobný test provádět nedoporučujeme, už proto, že Samsung, podobně jako další výrobci, nekryje škody způsobené vodou. I když ale uvážíme, že telefon není ponořen v hloubce 1,5 metru, nýbrž jen pár centimetrů, stále je jeho odolnost působivá. Co myslíte, jak dlouho přístroj v lázni ještě vydrží?

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

 1. Z cizího krev neteče.Pito.ci. Toto někoho zajímá? To není bazénový vysavač. Mám ho týden,ale taková pítchovina by mě nenapadla. Asi fakt nemáte co dělat. Zdravím Zd

 2. Já bych to nazval trapným testem, než extrémním.. Když už bych chtěl vidět test, ve kterém by se mohla projevit kvalita zpracování, tak ať telefon postupně ponořují do potápěčského bazénu s hloubkou alespoň 10m a v každém druhém metru, ať ho nechají 2 hoďky. Toto je o ničem vypovídající

 3. Kdyz vam do kterehokoliv z vodotesnych Samsungu zatece, tak se vam Samsung vysmeje s tim, ze jste s nim spatne zachazeli, i kdyby vam spadl jen do pullitru s vodou…

  • nakouslahruska

   ….A ? Smysl komentáře ? Takle to funguje úplně standartně u všech výrobců,..zkus s nečím podobným jít reklamovat iPhone, něco zažiješ.

  • Se Samsungem už mám docela dlouho zkušenost. S10 jsem máchal v umyvadle skoro každej den od začátku pandemie a vydržela to bez jediného problému. S20 FE taky pravidelně meju a zatím žádný problém… Takže jim ta voděodolnost asi funguje celkem dobře. Kamarád si minulý rok kupoval iPhone XS, na vodáku ho měl v náprsce a ráno fialovej displej (měsíc starej telefon). Apple ho poslal do řiti. Je ale možné, že měl jenom smůlu na kus…

  • Kamarad mel Samsung a spatenka.
   A kamarad kamarad mel kamarada, ktereho kamarad mel taky Samsunga a taky ho utopil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).