TOPlist

Samsung Galaxy S21 FE unikl na prvním videu. Známe i hardwarové parametry

Galaxy S21 FE

Už jen necelé dva týdny nás dělí od premiéry dlouho odkládaného smartphonu Samsung Galaxy S21 FE, který bude dost možná vůbec prvním telefonem představeným v roce 2022. Jeho premiéra se odehraje 4. ledna při veletrhu CES v Las Vegas, kde nebude chybět ani naše redakce. Díky spoustě úniků již známe jeho vzhled i výbavu, nyní se můžeme podívat na první obrázky z unboxingu, který původně nato natočil vietnamský obchodník, následně však video z YouTube zmizelo a zůstalo po něm pouze několik obrázků. Na již smazaném videu bylo dokonce vidět IMEI telefonu, čímž pro Samsung bude poměrně snadné dohledat, kdo produkt „ven“ vynesl a pravděpodobně z toho i vyvodí patřičné právní důsledky.

Samsung Galaxy S21 FE: líbivá barva a chudé balení

Tenká krabička s telefonem už na první pohled prozrazuje realitu poslední doby – v balení bude chybět nabíjecí adaptér, k telefonu dostanete navíc pouze nabíjecí kabel a špendlík pro vytažení šuplíčku na SIM kartu.

Galaxy S21 FE 3 1

Telefon samotný je prezentován v líbivé olivově zelené barvě, díle pak ještě bude nabízen v levandulově fialové, bílé a černé. Ve všech čtyřech případech se bude jednat o matnou povrchovou úpravu nanesenou na polykarbonátových zádech, o zvýšenou odolnost bychom ale naštěstí přijít neměli. Díky plastovým zádům bude mít telefon příjemnou hmotnost 177 gramů, jeho tloušťka pak bude 7,9 mm.

Galaxy S21 FE 2 1

Zbytek parametrů je nám důvěrně znám již déle, takže je probereme pouze z rychlíku – kus na videu poháněl čispset Exynos 2100, ovšem měly by existovat i varianty se Snapdragonem 888. Na trh půjdou dvě paměťové varianty – 6/128 a 8/256 GB, přičemž kapacita úložiště je konečná; slot na paměťovou kartu na telefonu nenajdete, stejně tak bude chybět sluchátkový jack. Potěší však přítomnost bezdrátového dobíjení, která doplní 25W nabíjení USB-C konektorem. Akumulátor bude mít kapacitu 4 500 mAh.

Galaxy S21 FE 4 1

Přední stranu telefonu bude vyplňovat plochý 6,4“ Dynamic AMOLED displej s Full HD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem 1 200 nitů. V otvoru nahoře uprostřed najdeme 32Mpx selfie kameru, sestava fotoaparátů na zádech bude následující:

  • Hlavní 12Mpx kamerka se světelností f/1.8, optickou stabilizací a duálním fázovým ostřením
  • Širokoúhlý 12Mpx fotoaparát se světelností f/2.2
  • 8Mpx teleobjektiv s 3× optickým přiblížením, optickou stabilizací a clonovým číslem f/2.4

Samsung si pro fotoaparát Galaxy S21 FE připravil několik specialit, ať už vylepšený selfie mód nebo možnost zamknout horizont. Všechny tyto novinky budou součástí systému Android 12 s prostředím One UI 4.0.

I když bylo původní video smazáno, na YouTube se před malou chvílí objevilo další video s Galaxy S21 FE, které tentokrát pochází z Itálie.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku