Samsung Galaxy S IV prý dorazí už v dubnu a nabídne nerozbitný displej

Zpravodajská agentura Reuters zveřejnila nové informace vztahující se k nadcházejícímu smartphonu Samsung Galaxy S IV (Project J). Na základě tvrzení odborných analytiků se jihokorejská novinka dočká svého odhlalení již v dubnu příštího roku, což je zhruba jedenáct měsíců po uvedení současného modelu Galaxy S III. Mezi další zajímavé informace patří indicie naznačující přítomnost nerozbitného displeje. Ten by se měl zároveň stát stěžejním prvkem chystané novinky. Bližší informace o použité technologii zatím neznáme, ale pokud se tyto spekulace zakládají na pravdě, patrně se můžeme těšit na implementaci displeje s jistou mírou flexibility.

Ostatně Samsung na ohebných panelech pracuje již dlouhou dobu a je pouze otázkou času, kdy se je rozhodne použít i pro komerční účely. Místo krycího sklíčka, které chrání většinu současných displejů má dojít k použití blíže nespecifikovaného polymeru, který se dokáže přizpůsobit houževnatosti flexibilních OLED panelů. Co se týče zobrazovacích parametrů, tak údajně máme očekávat úhlopříčku na hranici pěti palců s velice jemným rozlišením a hustotou pixelů 441 ppi. Pokud se výše zmíněné zvěsti skutečně naplní, máme se v příštím roce rozhodně na co těšit.  

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku