Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note Pro: 12,2″ monstrum na prvním renderu

Samsung Galaxy Note Pro: 12,2″ monstrum na prvním renderu

Dvanáctipalcový tablet od Samsungu, o kterém se už nějaký čas spekuluje, dostává konkrétnější podobu. Následující obrázek byl zachycen na stránkách cdpkorea a je pravděpodobné, že se jedná právě o očekávaný model od Samsungu. Obrázek byl již z jihokorejských stránek z neznámých důvodů stažen.

 

Z uniklého obrázku lze vyčíst, že zařízení bude poměrně tenké. Tablet je orientován na šířku, na horní straně se nachází kolébkový ovladač hlasitosti a tlačítko napájení, na pravé straně se nachází 3,5 mm port na sluchátka a patrně zdířka pro vložení SIM karty. Na zádech je vidět čočka fotoaparátu, záda by měla být vyrobena z měkkého plastu, který imituje vzhled prošívané kůže, jako je tomu napřklad u modelů Galaxy Note 3 nebo Galaxy Note 10.1.

  

Co se týče hardwarové specifikace, spekuluje se o tom, že tablet bude pohánět čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 nebo osmijádrový procesor Exynos 5420 (zřejmě budou opět různé verze lišící se výbavou – Wi-Fi, 3G, LTE). 12,2″ palcový displej má mít rozlišení 2560 x 1600 pixelů a operační paměť by měla mít hodnotu 3 GB. Počítá se s baterií o kapacitě 9500 mAh.

 

Render, ukazující přibližnou podobu Galaxy Note Pro ve srovnání s Galaxy Note 10.1 (edice 2014)

Dá se předpokládat, že tablet bude pracovat s operačním systémem Android (zřejmě již ve verzi 4.4 KitKat). Představen by měl být společně s modely Galaxy Tab Pro 10.1, Galaxy Tab Pro 8.4 a Galaxy Tab 3 Lite na lednovém veletrhu CES 2014.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Ďalšie predražené zariadenie ktoré sa nebude predávať? No som zvedavý.

 2. a touch wizzzzzzz )

 3. velká FBuk čtečka:D uniká mi smysl využití…

 4. Proč je to Pro, když to má Kids OS? To tam můžou rovnou dát celou tu nadstavbu z té dětské žluté bestie, cílová věková kategorie bude stejná. Jan tedy by ťamťung pojmenoval opravdu profesionální stroj s x86? Samsung Galaxy Super Professional Enterprise Tablet for Most Working Users?

  • Samsung nedělá profesionální stroje. Pouze(v tabletech) špatně kopíruje apple.

  • Jen hloupý kecy, Pokud to někdo opravdu profesionálně užívá tak po tomhle skočí. Mě se to líbí moc. Já s tabletem běhám po stavbách a 12 palců bych klidně snesl. Ale když si představím tu cenu, tak si počkám na nějakej čínskej klon za třetinu peněz.

  • Když někdo chce profesionální tablet, určitě nezvolí android

  • Já už bych po zkušenostech s iPadem i Android tablety nešel asi do ničeho jinýho než stroje s Windows 8.1..kord za tyhle prachy už bude určitě i slušná konfigurce i s s odnímatelnou HW klávesnicí. Na blbiny a komunikaci mám Note III

  • Tony (neregistrovaný)

   jj ak tablet tak jedine s W8.1, stačí pridať pero a môže to byť aj „Pro“ verzia.

 5. Honza (neregistrovaný)

  No ono se řekne tablet v W8 ale kde sehnat tak dobré rozlišení?

  • Vim, že to není tablet, ale co třeba yoga 2? Sice po složení tam je ta klávesnice, ale velikostně je to podobné a rozlišení má lepší.

  • Honza (neregistrovaný)

   No o ni jsem přemýšlel a na konec mám nexus 10 s Kit kat, ale pořád nejsem spokojený a raději bych W8 v dobrem rozlišení

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).