Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note Pro: 12,2″ monstrum na prvním renderu

Samsung Galaxy Note Pro: 12,2″ monstrum na prvním renderu

Dvanáctipalcový tablet od Samsungu, o kterém se už nějaký čas spekuluje, dostává konkrétnější podobu. Následující obrázek byl zachycen na stránkách cdpkorea a je pravděpodobné, že se jedná právě o očekávaný model od Samsungu. Obrázek byl již z jihokorejských stránek z neznámých důvodů stažen.

 

Z uniklého obrázku lze vyčíst, že zařízení bude poměrně tenké. Tablet je orientován na šířku, na horní straně se nachází kolébkový ovladač hlasitosti a tlačítko napájení, na pravé straně se nachází 3,5 mm port na sluchátka a patrně zdířka pro vložení SIM karty. Na zádech je vidět čočka fotoaparátu, záda by měla být vyrobena z měkkého plastu, který imituje vzhled prošívané kůže, jako je tomu napřklad u modelů Galaxy Note 3 nebo Galaxy Note 10.1.

  

Co se týče hardwarové specifikace, spekuluje se o tom, že tablet bude pohánět čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 nebo osmijádrový procesor Exynos 5420 (zřejmě budou opět různé verze lišící se výbavou – Wi-Fi, 3G, LTE). 12,2″ palcový displej má mít rozlišení 2560 x 1600 pixelů a operační paměť by měla mít hodnotu 3 GB. Počítá se s baterií o kapacitě 9500 mAh.

 

Render, ukazující přibližnou podobu Galaxy Note Pro ve srovnání s Galaxy Note 10.1 (edice 2014)

Dá se předpokládat, že tablet bude pracovat s operačním systémem Android (zřejmě již ve verzi 4.4 KitKat). Představen by měl být společně s modely Galaxy Tab Pro 10.1, Galaxy Tab Pro 8.4 a Galaxy Tab 3 Lite na lednovém veletrhu CES 2014.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Simon
Uživatel
Simon

Ďalšie predražené zariadenie ktoré sa nebude predávať? No som zvedavý.

TMASKA
Uživatel
TMASKA

a touch wizzzzzzz )

Tom (neregistrovaný)
Anonym
Tom (neregistrovaný)

pro příznivce Samsungu je to spíš touch jizz :)

jirxu
Uživatel
jirxu

velká FBuk čtečka:D uniká mi smysl využití…

lofwyr
Uživatel
lofwyr

Hm…

tslany
Uživatel
tslany

Proč je to Pro, když to má Kids OS? To tam můžou rovnou dát celou tu nadstavbu z té dětské žluté bestie, cílová věková kategorie bude stejná. Jan tedy by ťamťung pojmenoval opravdu profesionální stroj s x86? Samsung Galaxy Super Professional Enterprise Tablet for Most Working Users?

GreenArrow
Uživatel
GreenArrow

Samsung nedělá profesionální stroje. Pouze(v tabletech) špatně kopíruje apple.

Pipa
Uživatel
Pipa

Jen hloupý kecy, Pokud to někdo opravdu profesionálně užívá tak po tomhle skočí. Mě se to líbí moc. Já s tabletem běhám po stavbách a 12 palců bych klidně snesl. Ale když si představím tu cenu, tak si počkám na nějakej čínskej klon za třetinu peněz.

GreenArrow
Uživatel
GreenArrow

Když někdo chce profesionální tablet, určitě nezvolí android

ZiChius
Uživatel
ZiChius

Já už bych po zkušenostech s iPadem i Android tablety nešel asi do ničeho jinýho než stroje s Windows 8.1..kord za tyhle prachy už bude určitě i slušná konfigurce i s s odnímatelnou HW klávesnicí. Na blbiny a komunikaci mám Note III

Tony (neregistrovaný)
Anonym
Tony (neregistrovaný)

jj ak tablet tak jedine s W8.1, stačí pridať pero a môže to byť aj „Pro“ verzia.

Honza (neregistrovaný)
Anonym
Honza (neregistrovaný)

No ono se řekne tablet v W8 ale kde sehnat tak dobré rozlišení?

GreenArrow
Uživatel
GreenArrow

Vim, že to není tablet, ale co třeba yoga 2? Sice po složení tam je ta klávesnice, ale velikostně je to podobné a rozlišení má lepší.

Honza (neregistrovaný)
Anonym
Honza (neregistrovaný)

No o ni jsem přemýšlel a na konec mám nexus 10 s Kit kat, ale pořád nejsem spokojený a raději bych W8 v dobrem rozlišení