Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note III: Větší displej ve stejném těle?

Samsung Galaxy Note III: Větší displej ve stejném těle?

Jedna věc je na Galaxy S4 zmiňována relativně málo, a to jeho celková velikost. Galaxy S4 je 136,6 mm vysoký a 69,8 mm široký. Pro srovnání Galaxy S III je stejně vysoký, ale širší, měří 70,6 mm. Nový telefon je tedy menší, přesto má o dvě desetiny palce větší úhlopříčku displeje. Stojí tedy za úvahu, jestli Samsung zvládne to samé u chystaného Galaxy Note III, který má mít podle spekulací 5,9″ panel, ale zároveň si má zachovat rozměry současné generace.

 

Galaxy S III má displej o rozměrech 4,8 palce, panel je 106,3 mm vysoký a 59,8 mm široký, celý telefon měří 136,6 mm a 70,6 mm. To znamená, že displej u modelu S III zabírá 66 procent přední části telefonu. Jak tomu je u Galaxy S4? Pětipalcový displej je 110,7 mm vysoký a 62,3 mm široký, samotný telefon má rozměry 136,6 mm a 69,8 mm. Displej tak zabírá 72,3 procenta přední strany.

Další na řadě je Note II. Telefon měří 151,1 mm na výšku a 80,5 mm na šířku, 5,5″ displej má rozměry 121,8 mm a 68,5 mm. Zabírá tak 68,6 procent předku zařízení. Pokud by Note III měl 5,9 palce, měřil by displej 130,6 mm na výšku a 73,5 mm na šířku, hypoteticky by tak zabíral 79 procent přední strany zařízení, což je o další kus více, než v případě modelu Galaxy S4.

 

Připraví Samsung něco podobného? Když se podíváme na model konkurence Xperia ZL, zabírá displej 76 procent přední strany, ale měli bychom myslet na to, že Xperia ZL má softwarová tlačítka, naopak Samsung si u svých modelů zachovává hardwarová. Samsung má pravděpodobně inženýry schopné vytvořit telefon s 5,9 palcovým displejem do těla telefonu, který měl původně panel s úhlopříčkou 5,5 palce. Znamenalo by to, že se musí vzdát svých tlačítek na přední straně?

David Podzimek

24 komentářů

 1. Neškodilo by, pokud by tam ty tlačítka nebyly. Když ho ovládám stylusem, tak musím na ty HW tlačítka stejně sahat rukou :/

  • David Podzimek

   jojo, jen kdyby si měl 5,9 s tlačítky je to menší plocha na práci…ale ovládání na čistém Androidu bez HW tlačítek mi přijde nejlepší možnost.

  • No já zas doufám, že nechají ta HW. Nezabírají na displeji drahocené místo a co jsem viděl na Youtube ovládání těmi SW v různých situacíc, jako jsou hry, video atd, tak jsem rát za ta HW, kdy prostě vyskočim z aplikace/přehrávače atd vždy stejným způsobem a hlavně mi tam furt nesvítí, jen když si to vyžádám.

  • Na Galaxy Note 8.0 sa už daju senzorove tlacitka ovládať stylusom

 2. Tony (neregistrovaný)

  Väčší displej aj pri rovnakých rozmeroch sa vždy bude horšie ovládať.

  • David Podzimek

   Bude, ale předpokládám, že už současná generace vyžaduje obě ruce…pokud nejste obr:) Tudíž zhoršení nebude tak výrazné.

  • Tony (neregistrovaný)

   Ja si myslím, že 0,4 palca už bude rozdiel. Pri tabletoch iPad 9,7 vs. 10,1 Android nie je rozdiel ale pri mobiloch to bude určite poznať.

  • Ale u Note už to je jedno aj u jednotky si musel používať obe ruky

  • Tony (neregistrovaný)

   Ale niektoré základné veci sa dajú stále ovládať jednou rukou, tuto to už hroziť nebude.

 3. Petr (neregistrovaný)

  Můj Note 2 mi přírostl k srdci. Doufám, že nebude mnoho důvodů k výměně. Note 2 je prostě fajn.

  • Taky sem asi lepší telefon neměl a to sem vždy kupoval vlajkové lodě… hlavně S-pen je k nezaplacení. Pez pera už ani ránu :D Škoda že i ostatní výrobci neskusí něco se stylem..konkurence je vždy k dobru

  • Já jsem zase už zatratil amoledy, ale ten u note2 je úplně něco jinýho, než ten, co jsem měl naposledy u galaxy nexusu. Už tam nejsou žádný pruhy při šedý barvě, nebo nažloutlý nádech.A když dám přirozený režim, tak jsou barvy opravdu přirozený, dřív to bylo divný.

 4. Karel (neregistrovaný)

  Skoda ze se porad drzi toho hw tlacitka pod displayem. Uz by mohli jit konecne vlastni cestou…

  • Oni idu vlastnou cestou – tym,ze tie tlacitka tam nechavaju.

  • Karel (neregistrovaný)

   Nejdou pořád mají ten obšlehnutej vzhled.

  • A od koho, to by mě zajímalo.

  • Karel (neregistrovaný)

   Jablicko

  • To myslíš vážně [odkaz]? Ty máš ale fantazii.

  • Karel (neregistrovaný)

   To ženeš do extrému. Jen mu jde o to že jablko má cool tlačitko pod displayem tam ho tam samsung musel taky narvat.

  • Komu jemu? Snad tobě ne? Samsung měl dávno tlačítka pod displejem( nejen jedno), tak tam apple musel narvat aspoň to jedno.

  • Karel (neregistrovaný)

   No na druhou stranu stejně asi na podzim skončím u Note III. Kolega z práce ma dvojku a ta výdrž baterie je super a na vzhled si stejně časem zvyknu.

  • Karel (neregistrovaný)

   Jo a ještě sem zapomněl na vyměnitelnost baterie a na kartu…

 5. jednoducho nech odstrani konecne samsung akekolvek tlacidla, android od verzie 4 ich uz davno nema…nech ich presunie na plochu a nech uz nikdy nkto nevyrobi telefon so senzorovymi tlacidlami to je tanajvacsia chyba aku kedy nejaky mobilny vyrobca mohol urobit…uplne primitivne neefektivne a spomalujuce…clovek nemoze chytit do ruky telefon bez toho aby nestlacil nieco…senzorove tlacidla su uplne nechutne…popripade by som nechal jedno hw home tlacidlo a vsetko ostatne nechal na displayi….mat v sucasnosti nejake tlacidla mimo disaplay je trosku zaostale…

  • Tak jednoznačný to neni, tam kde jsou tlačítka na displeji jsou i deformovaný aplikace, v některých případech i deformovaný videa. Obecně nemám problém ani s jedním způsobem ovládání. Ale google by měl implementovat nějaký gesto, aby se lišta s tlačítky schovala vždy, když chci. Teď to není vůbec sjednocený, třeba v youtube se lišta schová, ale v prohlížeči při přehrávání videa zůstává, to je nelogický.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).