Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note III: Větší displej ve stejném těle?

Samsung Galaxy Note III: Větší displej ve stejném těle?

Jedna věc je na Galaxy S4 zmiňována relativně málo, a to jeho celková velikost. Galaxy S4 je 136,6 mm vysoký a 69,8 mm široký. Pro srovnání Galaxy S III je stejně vysoký, ale širší, měří 70,6 mm. Nový telefon je tedy menší, přesto má o dvě desetiny palce větší úhlopříčku displeje. Stojí tedy za úvahu, jestli Samsung zvládne to samé u chystaného Galaxy Note III, který má mít podle spekulací 5,9″ panel, ale zároveň si má zachovat rozměry současné generace.

 

Galaxy S III má displej o rozměrech 4,8 palce, panel je 106,3 mm vysoký a 59,8 mm široký, celý telefon měří 136,6 mm a 70,6 mm. To znamená, že displej u modelu S III zabírá 66 procent přední části telefonu. Jak tomu je u Galaxy S4? Pětipalcový displej je 110,7 mm vysoký a 62,3 mm široký, samotný telefon má rozměry 136,6 mm a 69,8 mm. Displej tak zabírá 72,3 procenta přední strany.


Další na řadě je Note II. Telefon měří 151,1 mm na výšku a 80,5 mm na šířku, 5,5″ displej má rozměry 121,8 mm a 68,5 mm. Zabírá tak 68,6 procent předku zařízení. Pokud by Note III měl 5,9 palce, měřil by displej 130,6 mm na výšku a 73,5 mm na šířku, hypoteticky by tak zabíral 79 procent přední strany zařízení, což je o další kus více, než v případě modelu Galaxy S4.

 

Připraví Samsung něco podobného? Když se podíváme na model konkurence Xperia ZL, zabírá displej 76 procent přední strany, ale měli bychom myslet na to, že Xperia ZL má softwarová tlačítka, naopak Samsung si u svých modelů zachovává hardwarová. Samsung má pravděpodobně inženýry schopné vytvořit telefon s 5,9 palcovým displejem do těla telefonu, který měl původně panel s úhlopříčkou 5,5 palce. Znamenalo by to, že se musí vzdát svých tlačítek na přední straně?

David Podzimek

avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
NextTee
Anonym
NextTee

Neškodilo by, pokud by tam ty tlačítka nebyly. Když ho ovládám stylusem, tak musím na ty HW tlačítka stejně sahat rukou :/

ZiChius
Anonym
ZiChius

No já zas doufám, že nechají ta HW. Nezabírají na displeji drahocené místo a co jsem viděl na Youtube ovládání těmi SW v různých situacíc, jako jsou hry, video atd, tak jsem rát za ta HW, kdy prostě vyskočim z aplikace/přehrávače atd vždy stejným způsobem a hlavně mi tam furt nesvítí, jen když si to vyžádám.

mino
Anonym
mino

Na Galaxy Note 8.0 sa už daju senzorove tlacitka ovládať stylusom

Tony (neregistrovaný)
Anonym
Tony (neregistrovaný)

Väčší displej aj pri rovnakých rozmeroch sa vždy bude horšie ovládať.

Tony (neregistrovaný)
Anonym
Tony (neregistrovaný)

Ja si myslím, že 0,4 palca už bude rozdiel. Pri tabletoch iPad 9,7 vs. 10,1 Android nie je rozdiel ale pri mobiloch to bude určite poznať.

mino
Anonym
mino

Ale u Note už to je jedno aj u jednotky si musel používať obe ruky

Tony (neregistrovaný)
Anonym
Tony (neregistrovaný)

Ale niektoré základné veci sa dajú stále ovládať jednou rukou, tuto to už hroziť nebude.

stalkerpetr
Anonym
stalkerpetr

Můj Note 2 mi přírostl k srdci. Doufám, že nebude mnoho důvodů k výměně. Note 2 je prostě fajn.

ZiChius
Anonym
ZiChius

Taky sem asi lepší telefon neměl a to sem vždy kupoval vlajkové lodě… hlavně S-pen je k nezaplacení. Pez pera už ani ránu :D Škoda že i ostatní výrobci neskusí něco se stylem..konkurence je vždy k dobru

Geary
Anonym
Geary

Já jsem zase už zatratil amoledy, ale ten u note2 je úplně něco jinýho, než ten, co jsem měl naposledy u galaxy nexusu. Už tam nejsou žádný pruhy při šedý barvě, nebo nažloutlý nádech.A když dám přirozený režim, tak jsou barvy opravdu přirozený, dřív to bylo divný.