Domů » Bleskovky » Čtyři důvody, proč je Galaxy Note 9 lepší volbou než Galaxy S9+

Čtyři důvody, proč je Galaxy Note 9 lepší volbou než Galaxy S9+

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy S9+ a Galaxy Note 9 jsou skvěle vybavené smartphony, které si do jisté míry v rámci značky konkurují. Na první pohled je odlišuje především cena – řada Note je tradičně o pár tisíc dražší, než „pluskové“ Galaxy.

Po vydání obou modelů se vždy vyrojí nejrůznější srovnání, která dopadají různě. My však máme za to, že pokud se už rozhodnete investovat do současné generace vlajkových lodí Samsungu, vyplatí se o něco si připlatit za skutečnou špičku, kterou je Galaxy Note 9. Pozor ale, Note 9 není žádný drobeček – o něco měnší rozměry a nižší cena jsou pro změnu faktory, které hrají do karet Galaxy S9+ (recenze).

Ovládací pero S Pen

Jednou z hlavních odlišností mezi oběma smartphony je především to, že Galaxy Note 9 (recenze) je vybaven ovládacím perem. S Pen však již není jen hloupý stylus, ale multifunkční pomocník. Využít ho můžete k celé řadě operací a díky podpoře technologie Bluetooth poslouží i jako dálkový ovladač telefonu (ovládání prezentací, fotoaparátu, hudby, prohlížeče Chrome…).

Při kreslení a psaní poznámek přijde vhod schopnost rozpoznat až 4 096 úrovní přítlaku, při práci s textem zase potěší funkce plovoucího kurzoru ovládaného pohybem stylusu nad displejem.

V redakční poště se nás často ptáte, zda je žlutý S Pen přítomný i u černé verze Galaxy Note 9? Odpověď je záporná, žlutý S Pen je pouze u modré varianty, k černému Galaxy Note 9 dostanete černý S Pen. A pozor, pokud se vám pero povede ztratit, připravte si 699 Kč za nové.

Větší výdrž

Rozdíl mezi akumulátory popisovaných smartphonů není na první pohled nijak závratný. Samsung Galaxy S9+ nabízí 3 500mAh baterii, zatímco Note 9 ukrývá 4 000mAh akumulátor.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Note 9
Systém: Android 8.1
Rozměry: 161,9 x 76,4 x 8,8 mm, Hmotnost: 201 gramů
Čipset: Exynos 9810, octa-core, 4x 2,7 GHz + 4x 1,8 GHz
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 128/512 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 6,4", Quad HD+, 1440 × 2960 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 (f/1.7) Mpx, Quad HD video, Auto HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Ačkoliv „papírově“ rozdíl není příliš velký, v reálném provozu si ho všimnete. Galaxy Note 9 vydrží bez problémů celý den a ještě vám zbude energie do dalšího. U Galaxy S9+ výdrž také není špatná, ale Note 9 má zkrátka navrch.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy S9+
Systém: Android 8.0
Rozměry: 157,7 x 73,8 x 8,5 mm, Hmotnost: 189 gramů
Čipset: Exynos 9810 Octa, octa-core, 4x 2,9 GHz + 4x 1,9 GHz
RAM: 6 GB, Interní paměť: 64/128/256 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 6,2", Quad HD+, 1440 × 2960 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx, f/1.6, autofocus, Auto HDR, 1440p video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3500 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Královská porce prostoru pro vaše data

Pokud se budeme na smartphone dívat primárně jako na komunikační zařízení, asi nám bude bohatě stačit 256GB interní úložiště, které je dostupné pro Galaxy S9+. Jenže, pokud pořizujete telefon v této cenové kategorii, dost možná ho chcete využívat i jako alespoň částečnou náhradu počítače. Pak už se nemusí jevit 512GB interní úložiště Galaxy Note 9 jako pouhý marketingový tah. Nesmíme navíc zapomínat na slot pro micro SD karty. Ten umožňuje zvýšit celkovou kapacitu smartphonu až na 1 TB, což už je opravdu srovnatelné s klasickým počítačem.

K největšímu úložišti navíc získáte i větší RAM. A byť 8GB operační paměť není v současnosti moc potřeba, zajišťuje větší morální životnost přístroje. Což vzhledem k jeho ceně není určitě k zahození.

Stojí také za to zmínit, že základní verze Galaxy Note 9 disponuje 128GB interním úložištěm a 6 GB RAM. Doporučená koncová cena Samsungu Galaxy Note 9  je 25 999 Kč (128GB verze), 512GB varianta stojí 32 499 Kč včetně DPH.

Jednodušší používání desktopového prostředí DeX

Když Samsung představil svůj DeX Pad (recenze), vypadalo to jen jako zajímavá demonstrace toho, co dnešní smartphony dokáží. Jak ale výrobce své desktopové prostředí vylepšuje, ukazuje se stále více životaschopným řešením pro nenáročnou kancelářskou práci. A zejména pokud často cestujete, určitě není na škodu mít možnost proměnit svůj telefon kdykoliv na počítač srovnatelný třeba s Chromebookem.

Samsung Galaxy Note 9 dále tuto transformaci zjednodušuje a specializovanou dokovací stanici tak už vůbec nepotřebujete. Vystačíte si s jakýmkoliv adaptérem z USB-C na HDMI (Samsung jej prodává za 899 Kč). Po připojení k monitoru (či třeba hotelové televizi) dojde okamžitě k přepnutí do dekstopového prostředí. V podstatě ihned tak můžete začít pracovat na velké obrazovce.

Recenze Samsung DeX Pad 2018: telefon počítačem

Nově totiž nepotřebujete ani klávesnici a myš, neboť displej Notu 9 začne v tomto případě fungovat jako touchpad. Jen pozor, s využíváním prostředí DeX pouze přes kabel je nutné počítat s limitem na maximálně 5 oken aplikací. Pokud použijete dokovací stanici nebo letošní DeX podložku, zvýší se limit na 20.

Samsung Galaxy Note 9 se tak po všech stránkách jeví jako „dospělejší“ přístroj, který už lze reálně využívat i pro serióznější práci. Jestli tedy od svého telefonu očekáváte něco navíc, pravděpodobně nebudete litovat o něco vyšší investice do dražšího modelu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments