Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 9 v tradiční tortuře: zlomí se telefon tak snadno jako jeho stylus?

Samsung Galaxy Note 9 v tradiční tortuře: zlomí se telefon tak snadno jako jeho stylus?

Náš oblíbenec Zack z youtube kanálu JerryRigEverything vydal další video, ve kterém testuje odolnost Samsungu Galaxy Note9. Tento test nás hodně zajímá, zejména kvůli konstrukci telefonu, která je kvůli šachtě pro pero S Pen oslabená. Projeví se to nějak na celkové pevnosti zařízení?

Samsung Note 9 Durability Test! - Bixby is not Secure...

Test začíná standardně pokusem o poškrábání displeje, zde se ale žádné překvapení nekoná – displej chrání sklo Gorilla Glass 5 a tak se do něj podepíše až hrot s tvrdostí 6 podle Mohse, tedy téměř jako u každého telefonu. Sklo chrání i čočky všech fotoaparátů, výjimkou je pouze čtečka otisků prstů, kterou lze poškrábat mnohem snadněji; na její funkci to má však pramalý vliv.

Samsung Galaxy Note 9: videorecenze

Samsung Galaxy Note 9: recenze

Tlačítka lze vyloupnout až moc snadno

Mučení bočnic nožem odhaluje kov, zajímavé je však velice snadné vyloupnutí postranních tlačítek. Pokud chcete jednou pro vždy umlčet asistentku Bixby, může se jednat o jednu z možných cest, poté bych ale příliš nevsázel na voděodolnost telefonu. Naštěstí po navrácení tlačítka fungují, jak mají.

Stylus S Pen je na rozdíl od zbytku telefonu celý plastový a zlomit jej lze bez značného úsilí. Uvnitř něj se nachází kapacitátor a cívka, která se stará o jeho velmi rychlé dobití. Pero má vyjímatelnou špičku, jedna náhradní se nachází přímo v balení.

AMOLED, který se uzdraví

Překvapující je také chování Super AMOLED displeje po kontaktu s ohněm. Zatímco dříve se LCD panely vrátily po pár vteřinách do normálu a do OLED panelů se oheň navždy vepsal spálenými pixely, tento panel je jiný – ohni odolává 15 vteřin, pak zbělá, ale nakonec se „uzdraví“.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Note 9
Systém: Android 8.1
Rozměry: 161,9 x 76,4 x 8,8 mm, Hmotnost: 201 gramů
Čipset: Exynos 9810, octa-core, 4x 2,7 GHz + 4x 1,8 GHz
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 128/512 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 6,4", Quad HD+, 1440 × 2960 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 (f/1.7) Mpx, Quad HD video, Auto HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Pevný jako skála

A nyní zpět k úvodní otázce? Způsobí šachta pro S Pen horší odolnost vůči ohnutí? Nikoliv. Telefon ani nepípne, vše je dokonale slepeno do jednoho celku. Galaxy Note 9 se Samsungu zkrátka povedl, jen si dejte pozor na postranní tlačítka.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Jak podivné, že?
  Že lze zlomit věc, která proti tomuto vůbec není konstruována.
  Už někdo zkoušel zlomit tužku, nebo propisku? Zlomí se, že? A nikdo se nad tím nepozastavuje.
  Kdyby tady někdo žasnul nad tím, že nožem vyloupne antivandal provedení tlačítka u výtahu, bych se nedivil, ale že se někdo diví, že to lze u telefonu je zvrácené.

  • kde sa kto pozastavuje nad tym, ze sa par mm hrube pero lahko zlomilo? nikto ani nanaznacil, ze ide o nejaky test odolnosti S-Pen, maximalne tak odolnost proti poskriabaniu

  • ušla ti pointa…Ostatní vieme vo co go :-)

  • Kde a kdo?
   Autor v článku: „Stylus S Pen je na rozdíl od zbytku telefonu celý plastový a zlomit jej lze bez značného úsilí.“

  • moja reč :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).