Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 7 na videu: Rychlé odemknutí čtečkou duhovky

Samsung Galaxy Note 7 na videu: Rychlé odemknutí čtečkou duhovky

2. srpna se uskuteční událost Samsung 7 Unplugged 2016, na níž Samusng představí svůj vlajkový tabletofon Galaxy Note 7 (oficiální název bude Note7). Obě zařízení dostanou několik novinek, které jsme prozatím u telefonů Samsung ještě neviděli, např. USB-C konektor či čtečku oční duhovky. Fungování druhého jmenovaného elementu si můžete prohlédnout na následujícím videu.

Rozpoznání duhovky a odemknutí telefonu proběhlo velmi rychle, otázkou je, při jakých scénářích bude tento způsob verifikace pohodlný; z dříve uniklých screenshotů víme, že pro správné nasnímání oka je zapotřebí mít telefon ve vzdálenosti 25 – 35 cm od hlavy.

Analytici, které citoval deník Korea Herald, jsou k implementaci této funkce skeptičtí, zejména kvůli zkušenostem stejného prvku v telefonech Lumia 950 a 950 XL, na nichž je odemknutí telefonu duhovkou zdlouhavé a méně spolehlivé. Na rozdíl od Lumií 950 a 950 XL bude čtečka duhovky u Galaxy Note 7 spíše doplňkem ke standardní čtečce otisků prstů, která poslouží k odemknutí telefonu v situacích, kdy se na něj nedíváte v potřebném úhlu, například když leží na stole.

galaxy-note-7-render-official-leak_0

 

galaxy-note-7-render-2

 

galaxy-note-7-render-1_0

 

Nové rendery Galaxy Note7 

Bude-li čtečka duhovky tak rychlá, jako na videu výše, může se stát oblíbeným bezpečnostním prvkem, který uživatele nijak neobtěžuje. Galaxy Note 7 by rovněž měl být vůbec prvním telefonem na světě, který nabídne ochranné sklo Gorilla Glass 5.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments