Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 5 bude možná představen 13. srpna, slot na microSD kartu nemá chybět

Samsung Galaxy Note 5 bude možná představen 13. srpna, slot na microSD kartu nemá chybět

O tom, že Samsung zřejmě nebude čekat na uvedení svých vlajkových tabletofonů pro druhou polovinu letošního roku až na zářijový veletrh IFA, jsme vás upozornili již dříve. Opět se objevují spekulace, že minimálně Samsung Galaxy Note 5 bude představen v srpnu, server Business Korea uvádí, že se tak stane 13. srpna na samostatné akci v New Yorku.

 
 Možná podoba Samsungu Galaxy Note 5, kterou vytvořil server HDblog.it  

Samsung si tak chce vydobýt náskok před Applem, který tradičně v září představí své nové iPhony. Profil tabletofonu Galaxy Note 5 byl navíc zalistován na stránkách amerického operátora Sprint, tudíž si můžeme potvrdit některé z dříve spekulovaných parametrů. Zařízení má disponovat displejem s Quad HD rozlišením a dvěma fotoaparáty o rozlišení 16 a 5 megapixelů. Stránky také potvrzují přítomnost slotu na microSD kartu, kterou bude možné rozšířit 32GB vnitřní paměť. Tato schopnost u poslední vlajkové lodě korejského výrobce chybí, proto jsme rádi, že v řadě Note bude nadále přítomna. Na rozdíl od předchozích spekulací se zdá, že Galaxy Note 5 bude disponovat „pouze“ 3 GB RAM.

  
Takto má vypadat stylus Samsungu Galaxy Note 5

Představení Samsungu Galaxy Note 5 by mohla doprovázet i premiéra tabletofonu Galaxy S6 Plus a kulatých hodinek Gear A, je však možné, že si Samsung nechá nějaké trumfy na zářijový veletrh IFA.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. pet (neregistrovaný)

  hlavnr konecne zmensit ramecky nad a pod displejem!!!

  hlavnr konecne zmensit ramecky nad a pod displejem!!!

  hlavnr konecne zmensit ramecky nad a pod displejem!!!

  hlavnr konecne zmensit ramecky nad a pod displejem!!!

  hlavnr konecne zmensit ramecky nad a pod displejem!!!

  • Tomáš (neregistrovaný)

   A proč? Jste tady s tím někteří jak postižení. Naopak, spodní rámeček bych klidně zvětšil, mám Note 4 a často se mi stává, že při zmačknutí home tlačítka se špičkou palce dotknu displeje a něco spustím. Jo a IP 68 ani žádnou jinou ochranu to mít nebude ;)

  • Note 4 je skvělý, ale tohle hardwarové tlačítko mne také dost irituje. „Ideální“ kombinace je, když ukončím hovor a přímo nad tímto tlačítkem se objeví na displeji zelená ikona pro opětovné volání. Tedy ukončím hovor a chci na výchozí obrazovku, takže mačkám tlačítko „Domů“, vzápětí na domovské obrazovce zjišťuji, že nahoře mám minimalizované okénko s probíhajícím vytáčením, případně už hovorem, pokud to nestihnu hekticky včas zarazit…DAMN!!

   Jsem ale spíš pro zrušení toho blbého HW tlačítka, při zachování rámečků…

  • petr (neregistrovaný)

   Jdi s tím už někam. U každého článku s mobilem pořád píšeš to samý. Nejsi postiženej? A kam by jsi ty chytráku dal přední kamerku,senzory atd? A u Samsungu jejich tlačítka? Samsung je asi jen tak nezruší. Spíš mě v tomhle dokonale irituje Sony dole rámeček jako prase a klávesy jsou stejně vražený na display.

 2. pet (neregistrovaný)

  + hmotnost pod 150 gramu, ip 68, lte-a!

 3. Petas (neregistrovaný)

  Tak tomu nechapu u S6 pametova karta chybi aby bylo dosazeno co nejvetsi rychlosti uloziste a a pul roku pozdeji se samsung zase vraci v nej top mobilu zase ke kartam. Prijde me to ze samsung jen testuje co zakaznik vydrzi a taky si dela statistiku kolik blbcu mu to zere a kolik ma novych ovci. Lidi proberte se kazdej mobil od samsungu je jen test trpelivosti lidi bohuzel 100% zakazniku nadava a nakonec si to 99% procent lidi poslusne koupi. Je videt ze svet je plnej blbcu

  • Já se sice bez karty dokážu obejít (samozřejmě při dostatečné vnitřní paměti – pro mne min 32 GB), zároveň ale ani nepohrdnu, když má telefon slot a další 32 GB kartu si přihodím.

   Až si bude moct každý vybrat telefon přesně podle svých představ, bude míň remcalů. Teď si každý volí přístroj s více či méně kompromisy a snad každý má proč nadávat. Já jsem ideální stroj také ješte nenašel…

  • petr (neregistrovaný)

   To jsi poměrně nechápavý. Samsung zkouší jak to bude fungovat bez paměťové karty. A jelikož zákazníci dávali poměrně hlasitě najevo,že takhle teda ne tak jí holt v jné řadě telefonů vrátily. Nic na tom není. Jen blb musí mít furt nějaké neopodstatněné výhrady ke všemu co Samsung dělá.

 4. Petas (neregistrovaný)

  Tak si takove kraviny ma zkouset na jine modelove rade a ne na S6. Top model ma mit vsechno co si zakaznich preje a ne aby si samsung zkousel co zakaznich bude nakonec postradat a pak to v dalsi rade zase prida nebo zmeni. Snad rada Note nebude met stejne problemy s RAM jako S6. Mozna bude aby zase neco v dalsi rade mohl predelat :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).