Samsung Galaxy Note 5 bude možná představen 13. srpna, slot na microSD kartu nemá chybět

O tom, že Samsung zřejmě nebude čekat na uvedení svých vlajkových tabletofonů pro druhou polovinu letošního roku až na zářijový veletrh IFA, jsme vás upozornili již dříve. Opět se objevují spekulace, že minimálně Samsung Galaxy Note 5 bude představen v srpnu, server Business Korea uvádí, že se tak stane 13. srpna na samostatné akci v New Yorku.

 
 Možná podoba Samsungu Galaxy Note 5, kterou vytvořil server HDblog.it  

Samsung si tak chce vydobýt náskok před Applem, který tradičně v září představí své nové iPhony. Profil tabletofonu Galaxy Note 5 byl navíc zalistován na stránkách amerického operátora Sprint, tudíž si můžeme potvrdit některé z dříve spekulovaných parametrů. Zařízení má disponovat displejem s Quad HD rozlišením a dvěma fotoaparáty o rozlišení 16 a 5 megapixelů. Stránky také potvrzují přítomnost slotu na microSD kartu, kterou bude možné rozšířit 32GB vnitřní paměť. Tato schopnost u poslední vlajkové lodě korejského výrobce chybí, proto jsme rádi, že v řadě Note bude nadále přítomna. Na rozdíl od předchozích spekulací se zdá, že Galaxy Note 5 bude disponovat „pouze“ 3 GB RAM.

  
Takto má vypadat stylus Samsungu Galaxy Note 5

Představení Samsungu Galaxy Note 5 by mohla doprovázet i premiéra tabletofonu Galaxy S6 Plus a kulatých hodinek Gear A, je však možné, že si Samsung nechá nějaké trumfy na zářijový veletrh IFA.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku