Server SamMobile.com zveřejnil další nové informace o chystaném Samsungu Galaxy Note 4, které se týkají především fotoaparátu. Podle nich má být novinka vybavena senzorem Sony IMX240 rozlišením 16 Mpx. Ten vyniká schopností natáčet video ve 4k rozlišení (3840 x 2160 px) při 30 fps; při využití HD videa lze pak využívat až 120 fps. Korejští zákazníci se s totožným snímačem mohli již setkat v LTE-A variantě Samsung Galaxy S5, teď k němu však prý přibude optická stabilizace. Očekává se, že rozlišení přední kamery naroste ze stávajících 2 Mpx na 3,7 Mpx.
Side Touch má nahradit dedikované tlačítko spouště fotoaparátu
Další zásadní inovací se má stát funkce Side Touch. Ta hodlá dotykovým senzorem na pravé straně zařízení nahradit klasické tlačítko spouště fotoaparátu. Tento jistě vítaný doplněk však nebude možné použít v režimu na výšku či při natáčení videa. Výčet novinek pokračuje třemi různými režimy selfie a možností vytvářet animované gif obrázky. K těm a dalším funkcím fotoaparátu budou uživatelé moci přistupovat pomocí jednoduchého gesta roztažení dvou prstů – a to i na zamčené obrazovce.
Údajná podoba Samsungu Galaxy Note 4
Evoluci přinese tento obr nejen v oblasti mobilní fotografie, další spekulace hovoří o 5,7” Quad HD displeji či 64bitovém procesoru Exynos, nicméně mějme na paměti, že veškeré informace jsou zatím ve stádiu spekulací. Více se dozvíme již 3. září, kdy bude v Berlíně Galaxy Note 4 oficiálně představen a naše redakce bude u toho.
120 fps pri FullHD? To je masakr
Pisou v HD (720)..
Úplne mi postačí aj 60fps pri 1080p. 4K je síce pekné, ale praktické využitie je veľmi obmedzené. Nehovoriac o tom, koľko miesta to zabere v telefóne.
Já natačím 60fps 720p, dostačuje:)
Natáčím ve 4K na LG a klidně bych bral i lepší kvalitu(např. menší kompresi). HD je zcela nedostačující, když něco natáčím, tak chci vidět i detaily a ne jenom souvislou plochu (listí, budovy atd atd.)
Byt sw umožňuje 4k, tak díky mini optice stejně nebude tak kvalitni jako obyčejné HD či fullHD ze zrcadlovky. Navíc paměťové nároky na 4k jsou šílené.
Na G2 jsem měl taky 4k, a nevidel jsem rozdíl a to mám 4k ips monitor na ntb.
Mas pravdu, v HD uz se to da pochopit.
hm to je dobry prý ve fullHD tak to bomba
a na 8K se furt kašle…