Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 4 bude mít možná třístranný displej Youm

Samsung Galaxy Note 4 bude mít možná třístranný displej Youm

V loňském roce představil Samsung prototyp třistranného displeje Youm. Tento displej má postranní hrany zahnuté, díky čemuž jsou na těchto hranách viditelné notifikace, například v situacích, kdy máte samotnou čelní stranu zakrytou flipovým pouzdrem. Tyto displeje by měly brzy opustit status prototypu a přijít do zařízení v běžném prodeji. První vlaštovkou by mohl být Samsung Galaxy Note 4.

Samsung NEW Galaxy S6, Note 5 and devices with Youm Flexible Displays and the Coolest Ad.

O tom, že Samsung pracuje na něčem neobvyklém, informovala zpravodajská agentura Reuters s odvoláním na slova zástupce společnosti Samsung. Zpráva o tom, že se jedná o třístranný displej, pochází z korejských médií, která se odvolávají na své zasvěcené zdroje. Displej nového Note 4 má být vyroben technologií Super AMOLED, což v případě zobrazení jednoho nebo dvou notifikačních proužků po hranách displeje znamená úsporu baterie v pohotovostním režimu.

 

Otázkou je, zdali by stejnou službu neodvedla lépe obdoba Rychlého přehledu (Glance Screen), která je známá především majitelů Lumií a Nokií X, v případě použití flipového krytu podobné řešení, které zvolilo HTC pro svůj model One (M8). Jelikož hrany displeje jsou v řešení od Samsungu pouze zkosené, ubírají tak při zachování stejné půdorysné plochy přístroje užitnou plochu „rovného“ displeje, což by mohlo být zejména u tabletofonu Note 4 poměrně citelné.

 

Je ale možné, že korejský výrobce pro tento případ představí originální nádstavbu systému, která toto zkosení využije, případně svůj prototyp obmění tak, aby zmenšení hlavní části displeje nebylo tak radikální. Představení Galaxy Note 4 je očekáváno v rámci veletrhu IFA v Berlíně, který bude zahájen 5. září.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Pro bůh jen né toto……!!!!

  2. Toho bych se nebál… takových spekulací ještě bude a ve finále bude HW plus mínus autobus podobný S5 jen s 2K displejem a 4GB RAM a snad z lepších materiálů.

    • xxx (neregistrovaný)

      No nepiš to s takovou jistotou.Podle mého si teď SAMSUNG hodně uvědomil že podobný vzhled všech jejich mobilů není ono(jelikož vlna kritiky na vzhled byla hodně jasná).

    • Je kopne do prdele až klesající prodeje. Kritiku mají u krysího zadku……

  3. No já doufám, že se mýlím! ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).