Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 3 vs. Canon EOS 5D Mark III: Kdo si lépe poradí se záznamem videa?

Samsung Galaxy Note 3 vs. Canon EOS 5D Mark III: Kdo si lépe poradí se záznamem videa?

Pokud by vám někdo řekl, že digitální zrcadlovka Canon EOS 5D Mark III s objektivem Sigma 24-70 f/2.8 točí vida lépe než Samsung Galaxy Note 3 (recenze), pravděpodobně mu toto tvrzení nebudete vyvracet. Uznávaný fotograf Alec Weinstein se kvality obou zařízení rozhodl porovnat a výsledek je v tomto případě hodně překvapivý.

-

V přiloženém videu najdete několik testů s různou kompozicí a autor vám vždy nechá chvíli času na to, abyste si tipnuli, které zařízení daný záběr pořídilo. Více už ale nebudeme prozrazovat a raději se na výsledek podívejte sami.

Galaxy NOTE 3 versus 5D Mark III - 4K in a cell phone!

Chcete si pořídit Galaxy Note 3? Podívejte se, kde jej nabízejí za nejlepší cenu

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Když budeme testovat Porsche v obci při padesáti kilometrové rychlosti, taky zjistíme, že má oproti fábii vlastně jen samé nevýhody. Stačí ale vzít smartphone na běžnou kulturní akci při špatném osvětlení a kvalita videa je ta tam.

  Ale je pravda, že spousta kameramanů používá zrcadlovku jako náhradu za profi kameru, i když by jim většinou na jejich „reportáže“ bohatě stačil smartphone. Podobně jako se smartphone začíná prosazovat v reportážní fotografii.

  • Moje přítelkyně natáčela na koncertě video nějakým levným Samsungem a ten výsledek mě fakt překvapil. Perfektní barvy, dobrý obraz ve světle i ve tmě a šum akceptovatelnej.

   Podle toho, co jsem tady viděl, škodí tomu Canonu hlavně špatná komprese. To, co bylo v RAWu, bylo v pohodě, ale komprese detaily strašně rozmazala.

  • Záleží na tom, čemu říkáte akceptovatelnej šum.

 2. Ale musite brat ze canon je zrcadlovka ne kamera :)

 3. kazatel (neregistrovaný)

  5D s FullHD vs. S3 Note s 4K v urcitych podminkach vyhrava S3 Note. Ale co kdyz potrebujete mensi DOF? K tomu treba i v horsich svetelnych podminkach? Co zmena ohniskove vzdalenosti? Ten test je o nicem a je zavadejici jako prase.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).