Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy J8, J6 a J4: i levné telefony si zaslouží AMOLED Infinity displeje

Samsung Galaxy J8, J6 a J4: i levné telefony si zaslouží AMOLED Infinity displeje

Řada levných smartphonů Samsung Galaxy J má tři nové přírůstky – po loňské liché generaci Galaxy J3, J5 a J7 přichází letos sudé modely Galaxy J8, J6 a J4. První dva podlehly moderním trendům a dostaly širokoúhlý Infinity Display, třetí se drží klasičtějšího poměru stran 16:9. Všechny novinky běží na Androidu 8.0 Oreo.

Samsung Galaxy J8

Nejvybavenější a zároveň největší je Galaxy J8. Jeho AMOLED displej má úhlopříčku 6″ a poměr stran 18,5:9, bohužel však pouze HD+ rozlišení. O pohon se stará čipset Qualcomm Snapdragon 450, který spolupracuje s 4 GB RAM. Pro ukládání dat slouží 64GB úložiště, které je možné rozšířit paměťovou kartou.

Na ni je možné ukládat například fotografie pořízené duálním fotoaparátem – jeho hlavní součást umístěna do polykarbonátových zad má rozlišení 16Mpx a světelnost f/1.7, sekundární kamerka pak disponuje rozlišením 5 Mpx a světelností f/1.9. Pod fotomodulem pak ještě najdeme čtečku otisků prstů. K pořizování selfies slouží 16Mpx fotoaparát se světelností f/1.9 vybavený vlastním bleskem.

Dostatek energie telefonu zajišťuje akumulátor s kapacitou 3 500 mAh, k jeho dobíjení slouží microUSB konektor, kterému na spodní straně dělá společnost 3,5mm jack.

Samsung Galaxy J6

Druhý představený smartphone má rovněž širokoúhlý Super AMOLED displej s HD+ rozlišením, tentokráte však na úhlopříčce 5,6″. Nad displejem najdeme 8Mpx kamerku s vlastním bleskem a světelností objektivu f/1.9, stejnou světelnost má i hlavní 13Mpx fotoaparát zasazený do polykarbonátových zad. Přítomnost mu zde dělá i čtečka otisků prstů.

Samsung Galaxy J6 pohání čipset Exynos 7870 spárovaný, na trh půjdou dvě paměťové varianty – 3 + 32 GB a 4 + 64 GB, v obou případech půjde úložiště rozšířit paměťovou kartou. Telefon dostal 3 000mAh baterii.

Samsung Galaxy J4

Nejmenší a nejslabší představený telefon je vybaven 5,5″ AMOLED displejem s rozlišením 720 × 1 280 pixelů a poměrem stran 16:9. Rámečky nad a pod displejem jsou širší než u jeho sourozenců, na ten spodní se vešla čtečka otisků prstů obklopená dvěma senzorovými klávesami. Nad displejem najdeme 5Mpx kamerku s LED bleskem, hlavní fotoaparát je stejný jako u Galaxy J6.

Galaxy J4 běží pod taktovou čipsetu Exynos 7570 s taktem 1,4 GHz, k dispozici bude jedna varianta s 2 GB RAM a 16GB úložištěm s možností rozšíření paměťovou kartou. Akumulátor má kapacitu 3 000 mAh.

Cena a dostupnost

Všechny tři novinky byly prozatím představeny v Indii, avšak očekáváme, že se objeví i na našem trhu. Cena Galaxy J8 je stanovena na 18 999 INR (asi 6 100 korun bez DPH), Galaxy J6 přijde na 14 399 nebo 13 999 INR (podle paměti 4 600 nebo 4 500 korun bez DPH), cenu Galaxy J4 zatím neznáme. Telefony by se měly do prodeje dostat v červenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

Zajímavé, že prostřední model má lepší displej než nejvyšší model. Tak jako tak ty jejich Pentile řešeta v daném ppi na koukání tak jako tak nejsou. Předpokládám, že u takové J4 už také zapomněli jak udělat uživatelsky výměnný aku.