Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy J5 a J7 oficiálně: Střední třída, která si posvítí na selfies

Samsung Galaxy J5 a J7 oficiálně: Střední třída, která si posvítí na selfies

I když se zdálo, že Samsung konečně vnesl do pojmenovávání svých telefonů jasný řád, dnes představené modely Galaxy J5 a J7 jsou od levného modelu J1 natolik odlišné, že by člověk ani netipoval jejich začlenění do stejné řady. Zatímco Samsung Galaxy J1 je ve všech ohledech low-end, který snad s parametry níže jít nemůže, Galaxy J5 a J7 neudělají ostudu ani ve střední třídě.

 

Samsung Galaxy J7

Vybavenější model má úhlopříčku displeje 5,5″ a rozlišení 720 × 1 280 pixelů, což ve výsledku dává jemnost 267 ppi. Je poháněn osmijádrovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 615, jemuž je k ruce 1,5 GB RAM. Vnitřní úložiště má kapacitu 16 GB a je možné jej navíc rozšířit paměťovou microSD kartou. Na ni lze ukládat například fotografie pořízené 13Mpx fotoaparátem se světelností f/1.9 na zadní straně, či širokoúhlou 5Mpx selfie kamerkou vepředu. Zajímavostí je přítomnost přisvětlovací diody u obou fotoaparátů.

  

V datové výbavě nechybí podpora sítí LTE, podpora frekvencí 800 a 900 MHz bohužel chybí. Předpokládáme však, že v evropské revizi (přijde-li) bude tento nedostatek vyřešen. Potěší přítomnost NFC čipu. Telefon v sobě ubytuje dvojici SIM karet a energii si bere z 3 000mAh baterie, s ní váží 168 gramů a měří 152,2 ×79.1 × 7,9 mm. Operačním systémem je Android ve verzi 5.1 Lollipop.

    

Samsung Galaxy J7 bude v prodeji na čínském trhu za cenu 1 798 CNY (asi 7 000 Kč bez DPH) v bílé, černé a zlaté barvě. O mezinárodní dostupnosti prozatím nemáme žádné informace. 

Samsung Galaxy J5

Výbava menšího modelu je až na pár detailů prakticky stejná, totožná je kapacita pamětí i rozlišení fotoaparátů, přičemž i tento telefon je schopen pořizovat „osvícená“ selfies. Displej se zmenšil na pět palců, rozlišení však zůstalo na 720 × 1 280 pixelech, což znamená vyšší jemnost 293 ppi. S úhlopříčkou displeje narostly i celkové rozměry telefonu – činí 142 × 73 × 8,5 mm, hmotnost včetně 2 600mAh je 149 gramů.

  

Samsung Galaxy J5 pohání čtyřjádrový Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz, který podporuje sítě LTE, ale i zde se na všechny „české“ frekvence nedostalo. Telefonu alespoň nechybí podpora NFC. Ani u Galaxy J5 bohužel nevíme, zda se dostane za hranice Velké čínské zdi, kde se bude prodávat v bílé, černé a zlaté barvě za 1 398 CNY (asi 5 400 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. By me zajimalo jak dlouho tahle selfies manie vydrzi, hnusi se mi to od zacatku a ksichty skromacha kterymi nas jeden cas krmil a dalsi, mi to znechutily jeste vic, smutne je ze do toho asi spadne i apple, ale co….vidi v tom zisky a jim jde jen o prachy o nic jineho, takze se zaradi do stadecka ostatnich.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).