Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Grand: Pětipalcový obr pro méně náročné

Samsung Galaxy Grand: Pětipalcový obr pro méně náročné

S pětipalcovými telefony se v poslední době doslova roztrhl pytel. Byl by v tom zakopaný pes, aby největší hráč na poli smartphonů nepřišel se svým příspěvkem do této kategorie a tak se taky děje. Rozhodně se ale nebude jednat o novou vlajkovou loď výrobce, výbavou totiž zapadne někam mezi modely Galaxy SII a Galaxy SIII, co do velikosti poté mezi Galaxy SIII a Galaxy Note II. Pětipalcová obrazovka podle dostupných informací bohužel bude mít rozlišení pouze 480 x 800 bodů, což už znamená na dnešní dobu podprůměrnou jemnost.

Další výbava též neoslní, ale ani neurazí. Hnacím motorem přístroje bude blíže nespecifikovaný dvoujádrový procesor, který doplní 1 GB paměti RAM. Operačním systémem se stane Android v relativně aktuální verzi 4.1 a přítomnost nadstavby TouchWiz asi netřeba zmiňovat. Vzácné okamžiky svého života poté zachytíme osmimegapixelovým fotoaparátem. K dispozici budou dvě varianty, první bude mít slot na jednu SIM kartu a v další variantě přibude ještě jeden. Baterie bude mít nadprůměrnou kapacitu o hodnotě 2100 mAh. O dostupnosti a ceně se výrobce nezmiňuje, očekávat se dá ale zasazení právě mezi modely Galaxy SII a SIII, což by u nás (bude-li zde přístroj dostupný) mohlo znamenat částku okolo 11 000 Kč.

Zdroj 1Zdroj 2

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

11 komentářů

 1. Tak proč ne, pro lidi s horším zrakem zajímavý přístroj, jen doufám, že jste se sekli s cenou, osobně bych ji nerad viděl nad 8000,-, pokud bude jak píšete, nemá mine to cílovou skupinu.

 2. Koukám že se Samusng řídil pravidlem „co dům dal“ aneb vaříme ze zbytků. a ono z toho něco vznikne.

  Nechápu ten display, 5″ a jen WVGA rozlišení – co toto za chorý mozek vymyslelo?? Zasloužil by si alespoň qHD

  • Pro qHD nemá Samsung napsaný TouchWiz…;-)

  • To je sice hezký, ale když už chtějí lákat další cílovou skupinu na nové zařízení. Tak by to taky měli dělat pořádně a né jen na půl. Je to nedotažené do konce.

 3. --_-- (neregistrovaný)

  Je to trochu mimo clanku, ale vsimol som si zaujimavu vec. Na ceskych weboch o bezpecnostnom prusery samsungu neni nikde clanok, zatial co v zahranicnych i slovenskych to bolo napisane vsade. Zaujimave, ale majitelia samsung device by to snad mali vediet.

  V Samsung Androidoch zahanbujúca zraniteľnosť, aplikácie si samé vedia zabezpečiť roota

  [odkaz]

  • Tak nevím, ale já už to četl asi na 4 českých serverech….nemáš pravdu ;-)

 4. Trochu mě překvapila ta cena, za ty peníze se dá koupit Galaxy Note I, takže …….

  • Tak je jasné, že ta spekulativní cena je mimo a pokud by se ukázala reálnou, je mimo to zařízení. To zařízení má na trhu smysl, s adekvátní cenou.

 5. Za 12 400kč se dá koupit note 2 z dovozu.

 6. zlatey.shalek (neregistrovaný)

  Samsung uspene kopiruje obchodny model zatratenej Nokie. Vari zo zbytkov pre neistu cielovu skupinu.

 7. Marthy (neregistrovaný)

  Mám ho od března a musím zaklepat, i když S3 měla lepší displej a parametry, tak je plně postačující, pouze doporučuji čas od času restartovat, zpomaluje se.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).