Samsung Galaxy Grand: Pětipalcový obr pro méně náročné

S pětipalcovými telefony se v poslední době doslova roztrhl pytel. Byl by v tom zakopaný pes, aby největší hráč na poli smartphonů nepřišel se svým příspěvkem do této kategorie a tak se taky děje. Rozhodně se ale nebude jednat o novou vlajkovou loď výrobce, výbavou totiž zapadne někam mezi modely Galaxy SII a Galaxy SIII, co do velikosti poté mezi Galaxy SIII a Galaxy Note II. Pětipalcová obrazovka podle dostupných informací bohužel bude mít rozlišení pouze 480 x 800 bodů, což už znamená na dnešní dobu podprůměrnou jemnost.

Další výbava též neoslní, ale ani neurazí. Hnacím motorem přístroje bude blíže nespecifikovaný dvoujádrový procesor, který doplní 1 GB paměti RAM. Operačním systémem se stane Android v relativně aktuální verzi 4.1 a přítomnost nadstavby TouchWiz asi netřeba zmiňovat. Vzácné okamžiky svého života poté zachytíme osmimegapixelovým fotoaparátem. K dispozici budou dvě varianty, první bude mít slot na jednu SIM kartu a v další variantě přibude ještě jeden. Baterie bude mít nadprůměrnou kapacitu o hodnotě 2100 mAh. O dostupnosti a ceně se výrobce nezmiňuje, očekávat se dá ale zasazení právě mezi modely Galaxy SII a SIII, což by u nás (bude-li zde přístroj dostupný) mohlo znamenat částku okolo 11 000 Kč.

Zdroj 1Zdroj 2

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku