Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Buds 2 hrají v pestrých barvách, mají ANC a výdrž až 20 hodin

Samsung Galaxy Buds 2 hrají v pestrých barvách, mají ANC a výdrž až 20 hodin

Společně s představením ohebných telefonů Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 a také chytrých hodinek Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic ukázal Samsung ještě jeden menší produkt, zato ale cenově nejdostupnější. Řeč je samozřejmě o sluchátkách Galaxy Buds 2, která cílí především na fanoušky bezdrátových špuntů.

Samsung Galaxy Buds 2 05
Samsung Galaxy Buds 2

Začněme fyzickými aspekty sluchátek Galaxy Buds 2. Samotné sluchátko má rozměry 17 x 20,9 x 21,1 milimetrů a hmotnost 5 gramů. Dobíjecí pouzdro poté 50 x 50,2 x 27,8 milimetrů a hmotnost 41,2 gramů. Malé tělo sluchátek ukrývá jeden unikát – uvnitř se nacházejí dva dynamické dvoupásmové měniče – woofer pro basy a tweeter pro výšky.

Tři mikrofony pro lepší hovory

Zajímavá je také soustava tří mikrofonů, která se skládá ze dvou vnějších a jednoho vnitřního, které doplňuje snímací jednotka. Mikrofony se starají nejen o aktivní potlačení hluku, které zvládne okolní ruchy potlačit až o 98 procent, ale také o váš čistý hlas během telefonních hovorů.

Jako již tradičně nechybí na těle dotykové plošky pro ovládání či senzor přiblížení, který detekuje vyndání sluchátek z ucha, aby mohla zastavit přehrávanou hudbu. Sluchátka podporují tři kodeky, konkrétně Scalable od Samsungu, AAC a SBC. O spojení s telefonem se stará Bluetooth 5.2.

Výdrž nebude slabinou

Kapacita baterie je v případě sluchátek 61 mAh a u dobíjecího pouzdra 472 mAh. Baterie zvládne podle Samsungu přehrávat hudbu až 5 hodin (s pouzdrem 20 hodin) při zapnutém potlačení hluku, bez potlačení je to poté 7,5 hodiny (29 hodin i s pouzdrem).

V případě hovoru vydrží sluchátka telefonovat 3,5 hodiny jak s potlačením hluku, tak bez něj. S pouzdrem poté dostanete celkem 13 hodin hovoru s aktivním potlačením hluku a s vypnutou funkcí 14 hodin. Pro nabíjení slouží dvě varianty. Tradiční skrze kabel s USB-C koncovkou nebo bezdrátová s pomocí standardu Qi. Díky rychlodobíjení získáte za pouhých 5 minut na nabíječce celou hodinu poslechu.

Za zmínku stojí také režim inteligentního ladění, který do vašich uší pouští zvuky o různých frekvencích a vy následně potvrzujete, zda je slyšíte, či nikoli. Toto ladění vám pomůže vybrat správné nástavce a vylepšit tak nejen zážitek z poslechu hudby, ale také fungování aktivního potlačení hluku.

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy Buds 2 budou dostupná ve čtyřech barevných variantách – grafitová, bílá, olivová a fialová. Datum zahájení prodeje je stejné jako u ostatních produktů, tedy 27. srpna, za cenu 3 799 Kč včetně DPH.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Zajmalo by me kolik Samsung tenhle “clanek” Samsung stal.
    Kridylka ktera zajistovala pasivni izolaci a jistotu noseni pryc.
    Vydrz nebude problem = z 11h poslechu / 7,5h telefonovani jsme se dostali na 7,5h/3,5h v porovnani s pluskama.
    Pekne …

    • Ten lesklej povrch se mi vubec nelibi, vypadaji potom levne. A jenom bila krabicka nebo ta hnusna seda/ zelena barva je taky nic moc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).