Samsung Galaxy Alpha prošel certifikací FCC: Bude menší než Galaxy S5 a tenčí než iPhone 5s

Již příští týden má být představen prémiový kovový smartphone z dílen korejského Samsungu, model Galaxy Alpha. Ten nemá být podle posledních informací přímým nástupcem aktuální vlajkové lodě, podle specifikací se má jednat spíše o stylovou alternativu k jablečným telefonům iPhone. O tom ostatně svědčí i jeho rozměry a úhlopříčka displeje, která má být 4,8 palce.

  

Podle informací z FCC (Federal Communications Commission) bude Samsung Galaxy Alpha svými půdorysnými rozměry menší než je Galaxy S5, konkrétně máme očekávat velikost 133 × 67 mm. Pro srovnání, telefon Samsung Galaxy S5 má 142 × 72,5 mm, iPhone 5s pouze 123,8 mm × 58,6 mm. Samsung chce zjevně modelem Galaxy Alpha podchytit nástup nových iPhonů, u nichž se počítá s nárůstem úhlopříčky displeje a logicky také půdorysných rozměrů.

  

Podle snímků, které v minulých dnech zveřejnil zdroj @culeaks, můžeme očekávat, že se tyto očekávané stylové telefony utkají i v souboji o co nejnižší tloušťku (nebo spíše tenkost). Údajný Samsung Galaxy Alpha leží na jedné z fotografií přímo vedle aktuálního iPhone 5s, který má v pase 7,6 mm. Novinka od korejského výrobce je však ještě tenčí, odhadem má asi 6 mm.

    

Jakou dietu nasadí Apple pro své nové iPhony, které mají být představeny příští měsíc, prozatím nevíme. Brzy bychom se však měli dozvědět kompletní specifikace nového Samsungu, který má být představen již příští středu, 13. srpna.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku