Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Alpha je první telefon chráněný sklem Gorilla Glass 4

Samsung Galaxy Alpha je první telefon chráněný sklem Gorilla Glass 4

Čtvrtá generace odolných skel Gorilla Glass byla představena na konci minulého měsíce, tudíž jsme očekávali, že první zařízení s novou gorilí ochranou dorazí na pulty obchodů v příštím roce. Pravda je ovšem taková, že po světě již jeden produkt s tímto sklem běhá, je jím v srpnu představený Samsung Galaxy Alpha (recenze) a také Galaxy Note 4 (recenze).

  

Výrobce skel Corning na svých stránkách oznámil, že se Samsungem úzce spolupracoval na vývoji telefonu Galaxy Alpha, přičemž jeho nízká tloušťka 6,7 mm je způsobena právě 0,4 mm tlustým sklem Gorilla Glass 4. Galaxy Alpha je tedy zpětně prohlášena za oficiálně první telefon vybavený touto ochranou displeje.

Díky ní má být odolnější vůči pádům z výšky 1 metru na betonový povrch, v této disciplíně podle Corningu uspělo 80 % testovaných vzorků s novou generací Gorilla Glass.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. beesee (neregistrovaný)

    Samsung Galaxy Note 4 ma take 4. generaci. [odkaz]

  2. JaroB (neregistrovaný)

    Aj tak sa na ňom objavia mikroškrabance po pád dňoch ako na každom „slávnom“ Gorola Glass doteraz…osobná skúsenosť jedného majiteľa NOTE 4 po šetrnom užívaní…viď iné stránky

    A moja osobná skúsenosť s GG3 a Galaxy S3…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *