Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A9 Star: obří displej, atypická záda a hmotnost skoro 200 gramů

Samsung Galaxy A9 Star: obří displej, atypická záda a hmotnost skoro 200 gramů

Samsung představil nový smartphone střední třídy nazvaný Galaxy A9 Star, který zaujme kovovým tělem a protáhlým Infinity displejem známým z vlajkových modelů značky. Záda však jako by vůbec nenesla korejský rukopis.

Na Samsung neobvyklá záda

Přední stranu telefonu vyplňuje obří 6,28″ Super AMOLED displej s rozlišením 1 880 × 2 220 pixelů. Nad ním najdeme 24Mpx kamerku pro pořizování selfies. Pod displejem je pouze prázdná bradička, čtečka otisků prstů je umístěna na zádech společně s duálním fotoaparátem. Ten je oproti všem ostatním Samsungům situován do oválného fotomodulu v levém horním rohu (podobně jako u iPhone X), a tvoří jej dvojice snímačů s rozlišením 24 (f/1.7) a 16 Mpx. Díky velkému displeji je telefon pořádný „macek“, má rozměry 162,4 × 77 × 7,6 mm a hmotnost 191 gramů.

Uvnitř telefonu tepe čipset Qualcomm Snapdragon 660 ve spolupráci se 4 GB RAM, pro ukládání dat je připravena 64GB paměť. Akumulátor má kapacitu 3 700 mAh, dobíjení obstarává USB-C konektor. 3,5mm jack na sluchátka naštěstí nechybí. Operačním systémem je Android 8.1 Oreo s nadstavbou Samsung Experience a digitální pomocnicí Bixby.

Zatím pouze pro Čínu

Samsung Galaxy A9 Star je v tuto chvíli určen pouze pro čínský trh, kde má pomoci s klesající popularitou jihokorejské značky. Cena telefonu je nastavena na 2 999 CNY (asi 10 300 korun bez DPH). Kromě tohoto modelu Samsung v Číně představil model Galaxy A9 Star Lite, jedná se však pouze o přebrandovaný Galaxy A6+.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Hnusný model.

  2. No ak sa to aj dostane k nám určite to pochovajú cenovo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).