Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A8 uniká na živých snímcích: Designovou revoluci nečekejte

Samsung Galaxy A8 uniká na živých snímcích: Designovou revoluci nečekejte

Řadu Samsung Galaxy A tvoří aktuálně trojice modelů – A3, A5 a A7 v úhlopříčkách displejů od 4,5 do 5,5″. Ještě nad těmito telefony bude stát připravovaný model Galaxy A8 s 5,7″ displejem. Jeho výbavu před nedávnem odhalil benchmark GFXbench, nyní se na internet dostávají první živé snímky tohoto telefonu.

 
Samsung Galaxy A8 vs. Galaxy A7

Telefon svůj korejský původ rozhodně nezapře, design navazuje na menší předchůdce, došlo však k výraznějšímu zaoblení rohů a také ke ztenčení rámečků po stranách displeje. Kvůli většímu domovskému tlačítku, které má ukrývat čtečku otisků prstů, došlo i ke zvětšení spodního okraje telefonu. Na zadní straně k žádnému překvapení nedochází, čočka fotoapátu je horizontálně vycentrovaná a mírně vystupuje nad povrch kovových zad. Díky tomu si telefon může dovolit utáhnout opasek na 5,9 mm. Půdorysné rozměry mají být 157,7 × 76,7 mm, hmotnost pak 140 gramů a to včetně 3 050 mAh baterie.

    

O veškerou podívanou se postará 5,7″ Super AMOLED Full HD displej, takt bude telefonu udávat osmijádrový čipset Qualcomm Snapdragon 615 za asistence 2 GB RAM. Vnitřní úložiště nabídne rozšiřitelný 16GB prostor, fotografie bude pořizovat fotoaparát o rozlišení 16 megapixelů, pro tvorbu selfies bude k dispozici 5Mpx kamerka. Chybět nemá podpora sítí LTE, operačním systémem bude Android 5.1 Lollipop.

   

Jediné co zbývá odhalit, je cena a dostupnost. Vzhledem k nacenění ostatních telefonů řady Galaxy A neočekáváme, že tento model bude levný, pro srovnání model Galaxy A7 se aktuálně prodává v oficiální distribuci za zhruba 13 tisíc korun. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. pet (neregistrovaný)

  opet obr ramecky nad a pod displejem, dekuji nemam zajem

  • Jdi ty ramecku, mit to doma tak slintas blahem.

   Taky mas vysoke čelo a nikdo s tim nic nenadela :-D

 2. Je super, i když asi A5 a A7 se mi líbí možná trochu více. Doufám, že až vyjdou Win 10 Mobile, tak Samsung vypustí něco takovýho i s Widlema. Ten bych bral hned.

  • René (neregistrovaný)

   Já bych bral něco s widlema ale od sony. Dneska jsem testoval nové sestavení 10136, myslím že to je na dobré cestě, ale ještě mají co štelovat a vzhledově dolaďovat a jak se psalo, že podle testerů je to už na běžné užívání, tak není.

  • Určite, vodě a prachu odolná řada Z by si „widle“ jistě zasloužila a veřím, že by se našlo i dosti příznivců/kupců.

  • Já doufám, že výrobci s desítkami představí novinky. Xperie jsou krásný, o tom bych taky asi uvažoval. Jelikož třeba z momentální nabídky Lumií si zrovna nemám moc, co vybrat, a navíc, víc dostupných modelů – líp pro OS.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).