Samsung Galaxy A72 s předstihem: známe vzhled, parametry a cenu

galaxy a72 3

Samsung již brzy odhalí nové smartphony střední třídy. Jejich blížící se příchod naznačuje velké množství úniků, které překvapivě nejsou jen pouhé kousky do skládačky, ale rovnou celá stavebnice. Po předčasném odhalení Galaxy A52 (a jeho varianty s přídomkem 5G) zde nyní máme kompletní únik většího modelu Galaxy A72.

galaxy a72

Samsung Galaxy A72: velký 90Hz displej a „zoomovací“ kamera

Co se vzhledu i parametrů týče, bude Galaxy A72 prakticky dvojče modelu Galaxy A52, největším rozdílem bude mírně větší 6,7“ displej. Bude se jednat o AMOLED panel s Full HD+ rozlišením na poměru stran 20:9 a s obnovovací frekvencí 90 Hz, součástí displeje bude i čtečka otisků prstů a 32Mpx selfie kamera v otvoru nahoře uprostřed.

Sestava fotoaparátů na zádech bude tvořena čtyřmi samostatnými kamerami s následující konfigurací:

  • Hlavní 64Mpx kamera
  • 8Mpx kamera s dvojnásobným optickým přiblížením
  • Širokoúhlý 12Mpx fotoaparát
  • 2Mpx makro kamerka

Voděodolnost ve střední třídě

O pohon Galaxy A72 se stejně jako v případě Galaxy A52 postará čipset Qualcomm Snapdragon 720G, opírající se o 6 nebo 8 GB RAM. Interní paměť má mít kapacitu 128 nebo 256 GB, přičemž dodatečný prostor bude možné získat vložením paměťové karty. Telefon nebude podporovat sítě 5G, o existenci 5G varianty zatím nemáme žádné informace.

Akumulátor v telefonu bude mít kapacitu 5 000 mAh, o nabíjení se postará USB-C konektor, který doprovodí tradiční sluchátkový jack. Tělo telefonu bude plastové (no dobře, Glasstic) a překvapivě má nabídnout zvýšenou odolnost splňující krytí IP67. Telefon bude nabízen v černé, bílé, modré a růžové barvě, představen bude s nejnovějším Androidem 11 a prostředím One UI 3.1.

Termín představení Galaxy A72 zatím neznáme, jeho evropská cena má činit 449 EUR (asi 11 500 korun).

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku