Samsung Galaxy A53 5G v kompletním úniku. Najdou se důvody k upgradu?

Samsung Galaxy A52 nahled

Samsung už v příštím týdnu představí nové vlajkové smartphony řady Galaxy S22, ovšem nedlouho poté bychom se měli dočkat nástupce velmi úspěšného smartphonu střední třídy Galaxy A52. Samsung jej loni představil hned ve třech příchutích (A52, A52 5G a A52s 5G), letos by si měl vystačit s jedním modelem. Díky serveru WinFuture.de si jej můžeme již dnes prohlédnout v celé jeho kráse.

Samsung Galaxy A53 5G: bude to další hit?

Chystaná novinka bude vypadat prakticky stejně jako loňský model, na první pohled Samsung pouze zjemní přechod vystupujícího fotomodulu z plastových zad. Jinak se dočkáme podobně velkého smartphonu s 6,5“ displejem, který budou obklopovat na dnešní dobu poněkud širší rámečky. Zobrazovač bude opět typu AMOLED s rozlišením 1080 × 2400 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Do displeje bude integrovaná čtečka otisků prstů, nahoře uprostřed pak najdeme otvor pro 32Mpx selfie kamerku.

Hlavní fotoaparát na zádech se bude opět skládat ze čtyř samostatných kamer, z nichž hlavní se bude pyšnit rozlišením 64 megapixelů. K ní pak bude „přibalen“ 12Mpx širokoúhlý fotoaparát a dvojice 5Mpx kamerek pro snímání hloubky a makro. Na teleobjektiv bohužel musíme v této cenové kategorii zapomenout.

Pod taktovkou nového Exynosu

Srdcem Galaxy A53 5G se má stát zbrusu nový čipset Samsungu, který patrně ponese označení Exynos 1200. Jeho procesorová jednotka se má skládat z dvou výkonných jader s taktem 2,4 GHz a šesti efektivních jader s frekvencí 1,8 GHz.

Samsung by měl pustit do prodeje několik paměťových variant; RAM má dosahovat kapacity 6 nebo 8 GB, vnitřní úložiště pak bude mít velikost minimálně 128 GB. O slot na paměťovou kartu naštěstí ochuzeni nebudeme, což se ovšem nedá říct o sluchátkovém jacku; ten na telefonu nenajdeme, stejně tak bude chybět bezdrátové nabíjení. Nabíjení interního 5000mAh akumulátoru bude mít na starosti přiložená 25W nabíječka.

Samsung Galaxy A53 5G má mít v pase 8,1 mm a vážit 189 gramů. O voděodolnosti WinFuture.de sice nehovoří, ovšem nepředpokládáme, že by ji Samsung vypustil. Podle uniklých obrázků se zdá, že telefon bude dostupný v bílé a černé barvě, je ale možné, že si na nás Samsung vymyslí i další varianty.

Cena podobná jako u Galaxy A52s

Zatím nevíme, kdy bude chystaná novinka představena, cena bude patrně podobná jako u Galaxy A52s; u varianty 6/128 GB se spekuluje o 460 eurech (asi 11 200 korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku