Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A32 dostane zbrusu nový design, podporu 5G a Android 11

Samsung Galaxy A32 dostane zbrusu nový design, podporu 5G a Android 11

Podpora sítí 5G již pronikla do smartphonů ve střední třídě a příští rok se zřejmě stane součástí i telefonů z nižších cenových pater. Ukázkou se stane například chystaný smartphone Samsung Galaxy A32 5G, který bude mít kromě podpory 5G i jiné přednosti.

Samsung Galaxy A32 5G: zajímavý design zad, podpora 5G a Android 11

Na internet se dostaly první CAD nákresy, které odhalují nové designové směřování Samsungu, zejména na zadní straně telefonu. Namísto běžného vystouplého obdélníkového fotomodulu vsadí korejský gigant na tři samostatné vystupující čočky, které doprovodí jeden pomocný zapuštěný snímač.

galaxy a32 5G 1

Toto řešení může trochu připomínat smartphone LG Velvet, který však s fotoaparáty nakládá ještě elegantněji – všechny jsou pod sebou, přičemž vystupující je pouze jeden. V případě Samsungu má mít hlavní snímač rozlišení 48Mpx, chybět nebude 8Mpx širokoúhlá kamerka a 2Mpx hloubkový senzor. Posledním členem sestavy bude pravděpodobně makro kamerka.

galaxy a32 5G 2

Přední stranu bude vyplňovat 6,5“ displej s Full HD+ rozlišením a výřezem uprostřed pro selfie kamerku. Z obrázků je také patrné, že Galaxy A32 5G bude mít čtečku otisků prstů umístěnou na pravé straně v zamykacím tlačítku, na spodní pak najdeme nabíjecí USB-C a sluchátkový jack.

galaxy a32 5G 3

Galaxy A32 5G již zaznamenal HTML 5 test a prozradil, že telefon již běží na nejnovějším Androidu 11. K odhalení dojde patrně někdy na začátku příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. jsem jedinej, kdo se v těch modelech od samsungu už fakt ztrácí? 🙄

  2. Pekne Sony :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).