Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A3 a A5 na snímku vedle Galaxy Alpha: Baterie bude nevyměnitelná

Samsung Galaxy A3 a A5 na snímku vedle Galaxy Alpha: Baterie bude nevyměnitelná

Řada telefonů Samsung Galaxy A se blíží, ačkoliv stále neznáme datum, kdy bude oficiálně představena. Čekání si můžeme zkrátit pohledem na nové fotografie telefonů, které mají pod korejskou značkou přinést prémiový design s (částečně) kovovými rámečky i do střední třídy.

  
Samsung Galaxy A5, Galaxy Alpha a Galaxy A3 vedle sebe

Poprvé díky serveru AndroidMX můžeme na jedné fotografii srovnat modely A3 a A5 s Galaxy Alpha, z něhož má vycházet design prvních dvou jmenovaných. Podle fotografie však nejspíše nedostanou celokovový rámeček jako originál, ale pouze dvojici hliníkových pásků, přičemž prostor mezi nimi bude plastový. Z plastu budou vyrobena i záda, avšak nebude se jednat o vyměnitelný kryt; k baterii se u všech modelů řady A nedostanete. V případě koupě navíc budete muset zřejmě ořezávat SIM kartu do formátu nano, podobně jako u Samsungu Alpha, druhá zdířka na těle pak ukryje paměťovou kartu.

  

Hardwarově si mají být telefony řady Galaxy A podobné, rozlišit je mají především velikosti úhlopříček displejů – A3 má mít 4,52“, A5 o půl palce více a A7 má být 5,5“ tabletofon. Všechny tři modely mají nabídnout podporu sítí LTE, některé zdroje dokonce hovoří o podpoře dual SIM. Cena nejlevnějšího telefonu A3 má být cca 350 USD (7 600 Kč bez DPH), nejvyšší model A7 pak má být o 3 tisíce dražší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Ajaj, Sasmung začíná kriplit (bez slotu na kartu Alpha, tyto bez výměnného aku), snad S5/Note4 nejsou poslední použitelné přístroje (ještě tak nahradit HW tlačítka…), to bych se na nich asi zasekl na hodně dlouho:/

  2. marek (neregistrovaný)

    A hardwarová tlačítka vadí proč?

    • To vyznělo špatně:-) Jako že v kripleni může S pokračovat, náhradou za HW tlačítka.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).