Sledujte nás na YouTube

Samsung Galaxy A3 a A5 na snímku vedle Galaxy Alpha: Baterie bude nevyměnitelná

Řada telefonů Samsung Galaxy A se blíží, ačkoliv stále neznáme datum, kdy bude oficiálně představena. Čekání si můžeme zkrátit pohledem na nové fotografie telefonů, které mají pod korejskou značkou přinést prémiový design s (částečně) kovovými rámečky i do střední třídy.

  
Samsung Galaxy A5, Galaxy Alpha a Galaxy A3 vedle sebe

Poprvé díky serveru AndroidMX můžeme na jedné fotografii srovnat modely A3 a A5 s Galaxy Alpha, z něhož má vycházet design prvních dvou jmenovaných. Podle fotografie však nejspíše nedostanou celokovový rámeček jako originál, ale pouze dvojici hliníkových pásků, přičemž prostor mezi nimi bude plastový. Z plastu budou vyrobena i záda, avšak nebude se jednat o vyměnitelný kryt; k baterii se u všech modelů řady A nedostanete. V případě koupě navíc budete muset zřejmě ořezávat SIM kartu do formátu nano, podobně jako u Samsungu Alpha, druhá zdířka na těle pak ukryje paměťovou kartu.

  

Hardwarově si mají být telefony řady Galaxy A podobné, rozlišit je mají především velikosti úhlopříček displejů – A3 má mít 4,52“, A5 o půl palce více a A7 má být 5,5“ tabletofon. Všechny tři modely mají nabídnout podporu sítí LTE, některé zdroje dokonce hovoří o podpoře dual SIM. Cena nejlevnějšího telefonu A3 má být cca 350 USD (7 600 Kč bez DPH), nejvyšší model A7 pak má být o 3 tisíce dražší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. uni (neregistrovaný)

  Ajaj, Sasmung začíná kriplit (bez slotu na kartu Alpha, tyto bez výměnného aku), snad S5/Note4 nejsou poslední použitelné přístroje (ještě tak nahradit HW tlačítka…), to bych se na nich asi zasekl na hodně dlouho:/

 2. marek (neregistrovaný)

  A hardwarová tlačítka vadí proč?

  • uni (neregistrovaný)

   To vyznělo špatně:-) Jako že v kripleni může S pokračovat, náhradou za HW tlačítka.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *