Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A22: dáte přednost AMOLEDu nebo 5G?

Samsung Galaxy A22: dáte přednost AMOLEDu nebo 5G?

Samsung představil dvojici nových smartphonů ze spodních pater svého portfolia. Novinky s názvem Galaxy A22 a A22 5G přinášejí za nízkou cenu funkce, na které jste byli donedávna zvyklí z vyšších modelů.

galaxy a22 5G

Galaxy A22 5G: větší a výkonnější

U představených novinek neplatí, že Galaxy A22 5G je pouze základním modelem s dodatečnou 5G konektivitou. Odlišností je překvapivě hodně, i když na první pohled jsou si oba telefony podobné. Galaxy A22 5G je viditelně větší – na výšku má 167,2 mm, váží 203 gramů a disponuje 6,6“ displejem s Full HD rozlišením. Zobrazovač je typu TFT a pyšní se zvýšenou obnovovací frekvencí 90 Hz.

Samsung vsadil na panel typu Infinity-V, což znamená „véčkový“ výřez pro selfie kameru s rozlišením 8 megapixelů. Fotoaparát na zádech je tvořen třemi členy – hlavní 48Mpx kamerou, 5Mpx širokáčem a 2Mpx snímačem hloubky scény. Čtečka otisků prstů je umístěna na pravou stranu do zamykacího tlačítka.

Galaxy A22 5G pohání čipset MediaTek Dimensity 700, díky kterému se telefon může pyšnit 5G konektivitou. Energii bude dodávat 5 000mAh akumulátor s podporou rychlonabíjení o výkonu 15 Wattů. Telefon běží na operačním systému Android 11 s nadstavbou One UI Core 3.1.

Galaxy A22: bez 5G, zato s AMOLEDem

Základní varianta bez přídomku 5G je o něco menší – na výšku má 159,3 mm a váží 186 gramů. Může za to menší 6,4“ zobrazovač typu Infinity-U; výřez pro selfie kamerku tak má jiný tvar. Samsung překvapivě u méně vybaveného modelu vsadil na AMOLED panel, ovšem pouze s HD+ rozlišením.

S Galaxy A22 paradoxně dostanete širší sestavu fotoaparátů než u jeho 5G sourozenec – selfie kamerka má vyšší rozlišení 13 megapixelů a hlavní fotoaparát tvoří celkem 4 čočky. Hlavní fotoaparát s rozlišením 48 megapixelů zůstává stejný, ovšem širokoúhlá kamerka navýšila rozlišení na 8 megapixelů. Fotovýbavu pak uzavírají dva 2Mpx moduly pro hloubku a makro.

Samsung Galaxy A22 pohání čipset MediaTek Helio G80, tedy o něco slabší čip než v případě Galaxy A22 5G. Akumulátor je stejný, totožný je i maximální nabíjecí výkon. Telefon běží na operačním systému Android 11 s nadstavbou One UI Core 3.1.

Cena a dostupnost

Tělo obou telefonů je vyrobeno z plastu, základní model bude k dispozici v černé, fialové a bílé barvě, zatímco 5G varianta dorazí v šedé, fialové a bílé barvě. Oba telefony půjdou do prodeje ve dvou paměťových provedeních 4/64 a 4/128 GB, a to v polovině července. Ceny jsou následující:

Model Paměť Cena
Galaxy A22 4/64 GB 5 299 Kč
Galaxy A22 4/128 GB 5 799 Kč
Galaxy A22 5G 4/64 GB 5 799 Kč
Galaxy A22 5G 4/128 GB 6 399 Kč

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Ani jednomu, 5g zatím nepotřebuju s LTE si vystačím v pohodě a amoled mi přijde až moc „přesaturovanej“. IPS taky stačí 🙂

    • Hlavně je daleko lepší FullHD IPS než jenom HD a ještě k tomu pentil Amoled. I na S21 je ten rastr na FullHD Amoledu znát, na IPS stejného rozlišení a velikosti by zdaleka nebyl tak vidět. Takže to IPS je ve finále spíš plus než mínus.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).