Vylepšený root pro Samsung Galaxy S6 a S6 edge je tu: KNOX zůstane nezměněn

První možnost udělat root na telefonech Samsung Galaxy S6 a S6 edge byla dostupná již v den uvedení do prodeje na světovém trhu, ale použité metody způsobily úpravu KNOXu, což by v horším případě klidně mohlo vést k zamítnutí reklamace, jelikož servis snadno poznal, že byl root proveden. S tím si ale poradili členové XDA fóra a přišli s metodou, která umožňuje převzít nad zařízením nejvyšší kontrolu (root oprávnění), KNOX ale zůstane beze změny.

  

Prakticky celý proces má na starosti aplikace PingPongRoot, kterou je možné stáhnout v balíčku na stránkách Xda-developers, pochopitelně je nutné mít v telefonu povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Další kroky jsou velmi jednoduché – nejprve je přímo v aplikaci zapotřebí stáhnout potřebná data a poté stisknout tlačítko Get Root. Po úspěšném odemčení telefonu lze nástroj PingPongRoot odinstalovat.

Aplikace PinPongRoot byla úspěšně otestována na 45 různých ROM a přibývají další, v budoucnu se dokonce uvažuje o zpřístupnění této metody pro telefony LG G Flex 2 či HTC One M9. Na aktualizovaný seznam podporovaných ROM a kompletní psaný návod se můžete podívat na těchto stránkách, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. hehe (neregistrovaný)

  Som vďačný že mám telefón za polovičnú cenu a podobné babranie sa s ním nemusím riešiť, aby bol použiteľný…

  • Lojzik (neregistrovaný)

   Tady taky nic takoveho delat nemusis. Ale nekomu se hodi a oceni to a zase mu prijde treba uplne nepouzitelny system, co vyhovuje tobe ;)

 2. LukeCZ (neregistrovaný)

  Dnes mi má konečně přijít S6 128GB. Už jsem se pomalu smiřoval s tím, že to bude první Android, který nerootnu, ale nakonec to tak nebude, super. Jen škoda, že se asi nedají flashovat custom zipy do ROM a celé ROM. Goodbye Cerberus, škoda. Ale i tak je to super, Greenify, AdBlock, … Díky hoši z Číny!!!!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *