Domů » Bleskovky » Samsung Focus chce konkurovat BlackBerry Hubu. Dočkáme se s Galaxy Note 6?

Samsung Focus chce konkurovat BlackBerry Hubu. Dočkáme se s Galaxy Note 6?

BlackBerry Hub byl jednou z nejvíce opěvovaných vlastností systému BlackBerry 10. Ačkoli systém jako takový neuspěl, jde alespoň vidět, že má konkurence o podobné možnosti, jakými je právě Hub, veliký zájem. Ostatně najdeme jej také na Androidu u modelu BlackBerry Priv (recenze).

Hub umožňuje soustřeďovat veškeré zprávy, upozornění, připomínky a jiné položky z mnoha různých komunikačních portálů do jednoho přehledného soupisu. Tím je pro uživatele ovládání mnohem intuitivnější. Jak se z posledních zpráv nyní dovídáme, Samsung plánuje pro své telefony vlastní řešení á la BlackBerry Hub. Dočkat bychom se jej mohli již s nástupem Galaxy Note 6 a není vyloučeno, že se tento nástroj díky aktualizacím objeví i u dalších modelů (Galaxy S7…).

Samsung Focus
Ilustrační obrázek

Aplikace, potažmo služba, by se měla jmenovat Samsung Focus. Ta by měla integrovat e-mail, položky kalendáře, kontakty a poznámky. Ve Focusu bude pak možné přidat až několik e-mailových účtů zároveň. Aplikace vám přehledně zobrazí současné, ale i nadcházející události. Bude zde možnost zpětně zkontrolovat i události z minulosti a chybět by nemělo ani provázání z účty ze sociálních sítích. Samsung Focus by tedy měl být komplexním komunikačním centrem.

Předpokládá se, že by měla aplikace nabídnout velmi jednoduché a uhlazené rozhraní. Je také možné, že by mohl Samsung zcela vypustit nativní aplikace Kalendář, E-mail a jiné. Ty by mohly být právě nahrazeny aplikací Focus.

Uvítali byste podobné organizační členění? Můžete nám dát vědět do komentářů.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).