Domů » Bleskovky » Samsungu po dvou letech narostl zisk a upevnil si první místo mezi výrobci smartphonů

Samsungu po dvou letech narostl zisk a upevnil si první místo mezi výrobci smartphonů

Samsung zveřejnil své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku, které naznačují, že korejská společnost je opět na vzestupu. Poprvé za poslední dva roky se může pochlubit, že jí meziročně stoupl provozní zisk, a to dokonce poměrně výrazně – z 3,6 miliard na 6,4 miliard dolarů. Ve třetím čtvrtletí také narostly tržby Samsungu, z loňských 41,7 miliard na 45,6 miliard dolarů.

  

Na růstu příjmů se podílela velkou měrou mobilní divize, na telefonech Samsung vykázal zisk 2,1 miliardy dolarů, loni to bylo 1,54 miliardy dolarů. Úspěch slavily především modely Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge+ a také řady Galaxy A a J. Vzhledem ke snížení cen vlajkových modelů Galaxy S6 a S6 edge ale zisk mezičtvrtletně klesl, přestože tržby mobilní divize vzrostly. Podle agentury IDC si Samsung ve třetím čtvrtletí upevnil první místo mezi výrobci smartphonů, přičemž na trh dodal více telefonů než druhý Apple a třetí Huawei dohromady.

  

Povedené čtvrtletí za sebou má i divize Samsungu, která vyrábí polovodiče a displeje; ta vykázala zisk 440 milionů dolarů. Na příznivých výsledcích Samsungu se také podílel silný kurz domácí měny. Výkyvy v kurzu se ale zřejmě nepromítnou i do příštích finančních výsledků, a proto Samsung očekává ze 4. čtvrtletí nižší provozní zisk, a to i přestože se díky vánočním svátkům jedná o nejsilnější kvartál v roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. tykadlo (neregistrovaný)

  A nezachranilo by je, kdyby zacali pouzivat Windows Phone? :-)

  • Nezachránil by je ani Windows 10 Mobile. Resp. co by to mělo zachraňovat?:)

  • Martin II (neregistrovaný)

   TYKADLO:

   Takto vyzera ked niekto nepochopi vtip…

  • mam (neregistrovaný)

   Uni? To, co mu priroda nadělila na egu, sebrala na duvtipu :-)

  • Tykadlo – to sa pouziva vtedy ked sa argumentuje ze android je spasa – co neplati pre SONY, LG huawei atd… ktore sa s androidom lopotia v strate aj v percentualnej predajnosti – to ze si to vtipne vytiahol prave teraz pri samsungu znamena ze uz asi rok nechapes rovnaky vtip… no nic :D

  • Martin (neregistrovaný)

   To se používalo ve své době u Nokie, když ji WP zabíjel a kdejaká bezvýznamná firmička dokázala prodat víc telefonů, než tento gigant jen díky tomu, že měly telefony s Androidem. Dnes už je trapné to používat, protože Android je prakticky jediný systém, který je pro výrobce k dispozici a smysluplná alternativa není.

  • to sa pouziva na lumie aj dnes – sranda ze tam obdobne skoncili aj ostatni „rozbehnuti“ androitisti…

  • Martin (neregistrovaný)

   Kdo to používá na lumie dnes? Vždyť dnes je to úplně mimo mísu, když lumie vyrábí Microsoft, to nemá logiku.

  • WP (neregistrovaný)

   Smysluplna alternativa neni…ha ha ha ha:)

  • Martin (neregistrovaný)

   A ty víš o nějaký jiný alternativě, se kterou by se někomu mohlo dařit? Na to, na co myslíš, rovnou zapomeň, na tom nedokázal vydělat nikdy nikdo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).