Samsung finančními výsledky neohromí, paradoxně kvůli velkému zájmu o Galaxy S6 edge

Společnost Samsung se chystá zveřejnit finanční výsledky za druhý letošní kvartál, v němž se naplno projevují čísla z prodejů nových vlajkových lodí. Korejský výrobce zveřejnil odhady, z nichž je cítit patrné zlepšení oproti prvnímu čtvrtletí, ve srovnání se stejným čtvrtletím loňského roku se však jedná o pokles tržeb i zisku.

  

Samsung konkrétně počítá s tržbami na úrovni 47 – 49 bilionů wonů (asi 1 bilion korun) a ziskem 6,7 – 7,1 bilionů wonů (asi 146 miliard korun). Tyto odhady zůstávají za očekáváním analytiků, stejně tak za výsledky ze stejného období v loňském roce, kdy byly příjmy o 8,4 % vyšší a zisk o 4 %. Podle informací deníku Wall Street Journal může paradoxně za slabší čísla vysoký zájem o zakřivený model Galaxy S6 edge.

  

Samsung totiž počítal s tím, že se prodá jeden Samsung Galaxy S6 edge na čtyři nezahnuté modely Galaxy S6, podle těchto predikcí také korejský výrobce nastavil výrobu. Ukázalo se však, že poměr zájmu je přibližně 1:2, tudíž měl Samsung nedostatek zakřivených modelů, zato přebytek klasických, zejména v bílé barvě. Společnost již překonfigurovala výrobu, aby mohla produkovat více zahnutých modelů, což se má finančně projevit ve třetím a čtvrtém kvartále letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku