Domů » Bleskovky » Samsung finančními výsledky neohromí, paradoxně kvůli velkému zájmu o Galaxy S6 edge

Samsung finančními výsledky neohromí, paradoxně kvůli velkému zájmu o Galaxy S6 edge

Společnost Samsung se chystá zveřejnit finanční výsledky za druhý letošní kvartál, v němž se naplno projevují čísla z prodejů nových vlajkových lodí. Korejský výrobce zveřejnil odhady, z nichž je cítit patrné zlepšení oproti prvnímu čtvrtletí, ve srovnání se stejným čtvrtletím loňského roku se však jedná o pokles tržeb i zisku.

  

Samsung konkrétně počítá s tržbami na úrovni 47 – 49 bilionů wonů (asi 1 bilion korun) a ziskem 6,7 – 7,1 bilionů wonů (asi 146 miliard korun). Tyto odhady zůstávají za očekáváním analytiků, stejně tak za výsledky ze stejného období v loňském roce, kdy byly příjmy o 8,4 % vyšší a zisk o 4 %. Podle informací deníku Wall Street Journal může paradoxně za slabší čísla vysoký zájem o zakřivený model Galaxy S6 edge.

  

Samsung totiž počítal s tím, že se prodá jeden Samsung Galaxy S6 edge na čtyři nezahnuté modely Galaxy S6, podle těchto predikcí také korejský výrobce nastavil výrobu. Ukázalo se však, že poměr zájmu je přibližně 1:2, tudíž měl Samsung nedostatek zakřivených modelů, zato přebytek klasických, zejména v bílé barvě. Společnost již překonfigurovala výrobu, aby mohla produkovat více zahnutých modelů, což se má finančně projevit ve třetím a čtvrtém kvartále letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Samsung výsledky neohromí…kde jsou brečení htcjirky a dalších? Nebo snad Samsung pouze neodhadl prodeje? Či se prodá Edge víc, než Lumií?

  No, Edge jsem osobně neočekával jako model, co se bude prodávat, sám bych si ho asi nekoupil. Ale je to docela překvapení, nakonec to vypadá, že zahnuté displeje budou opravdu krok dál..

  • *krůček

  • Zahnutý displej fakt není krok dál, ergonomický přínos nula, vlastně ani to ne. Ale řekněme po „piůstu“ v designu u Samsungu je prostě „hlad“.

   Ono je taky třeba vnímat absolutní čísla, ono vlastně nejde o překvapivý zájem o edge, ale o nízký zájem o S6 jako takovou.

   Ale lepší výsledky jsou fajn, lepší Samsung než kdejaký“ číňan“.

  • Já jsem to samozřejmě myslel s nadsázkou. A máš naprostou pravdu, že lepší Samsung, než kdejaká Čína. Já jsem jenom chtěl nepatrně rýpnout do hekání, co se prodejů týče. Jsem zvědav na ty komentáře, až zveřejní prodeje Microsoft a Apple.

  • Ach pardon, nepochopeno:)

   Ono je to trochu matoucí, ne každý totiž rozliší zahnutý displej (S6 edge) a dodatečný zahnutý displej (Note 4 edge), (jo, i tady dokáže marketing Samsungu udělat takový bordel, oni vymýšlejí miliony přídomků k přístrojům, ale aby odlišili zahnutý a dodatečný displej…. ach jo).

  • Tak co se edge týče, tak bych řekl, že se Samsung dostal tak trochu do pasti svojí vlastní kreativity, protože edge se nerovná edge. A docela mě poptávka po edge (S6) překvapuje, protože já v tom nevidím nějaký hlubší smysl připlácet za toto tři tisíce.

 2. Cate (neregistrovaný)

  On je totiž edge vzhledově telefon jako žádný jiný. U auta si taky rádi při platíte 12 tisíc za barvu, která se Vám líbí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).