Domů » Bleskovky » Samsung Exynos s grafikou od AMD se blíží. Podle prvních testů roznese Apple A14 na kopytech

Samsung Exynos s grafikou od AMD se blíží. Podle prvních testů roznese Apple A14 na kopytech

V předminulém roce oznámil Samsung partnerství se společností AMD, jejíž grafické čipy bychom měli vidět v budoucích mobilních čipsetech Exynos. Původním předpokladem bylo, že se dočkáme na jaře příštího roku, nyní to však vypadá, že to Samsung stihne ještě letos. Podle informátora IceUniverse by se tak mohlo stát v druhém nebo třetím kvartále letošního roku, tedy v době, kdy by Samsung mohl představit nový ohebný smartphone Galaxy Z Fold 3.

Stane se Samsung vládcem mobilních čipsetů?

Od AMD se očekává významný nárůst grafického výkonu, který u dosavadních Exynosů mírně pokulhává. Aktuální Exynos 2100 se tvářil jako vyrovnaný soupeř Snapdragonu 888, ovšem první vzájemná srovnání opět naznačují vítězství čipu od Qualcommu. Chystaný Exynos s AMD by však mohl být výrazně výkonnější, což naznačují první benchmarky a jejich srovnání s čipsetem Apple A14 Bionic.

Benchmark Test Upcoming Exynos SoC
with AMD GPU
A14 Bionic
GFXBench Manhattan 3.1 181.8 FPS 120 FPS
GFXBench Aztec Normal 138.25 FPS 79.8 FPS
GFXBench Aztec High School 58 FPS 30.5 FPS

Jak je patrné, číselný náskok Exynosu je až podezřele velký, v tuto chvíli však nemůžeme ani potvrdit, ani vyvrátit důvěryhodnost tohoto testu. Každopádně na první Exynos s grafikou AMD se velmi těšíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Prďte na Android

  Kdyby tak začali dělat i procesory do tabletů s Windows..

  • Stačí kdyby dělali (levné) tablety s Windows. Klidně s ARM procesory. Čekám na to jak na smilování :(

 2. Nevím Nevím...

  Jsem velmi zvědav co vzejde ze spolupráce těch dvou:)

  • To jsem zvědav , nový procesor 2100 měl porazit i snapdragon 888 , ale opět se nezvaldli

 3. Grafika od amd byl duvod proc jsem nakonec nesel do s21 ultra. Doufam, ze s22 ultra bude jeste vetsi zvire a graficky prevalcuje konkurenci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).