Samsung dnes představí vlajkovou loď Galaxy S3: Na co se můžeme těšit?

Samsung dnes večer představí novou vlajkovou loď, model Galaxy S3 s operačním systémem Android 4.0 a HD displejem. Pojďme si zrekapitulovat, na co se můžeme těšit.

Už dnes večer Samsung v Londýně představí dlouho očekávaný a dlouho sledovaný model Galaxy S3, který se stane novou vlajkovou lodí korejského giganta a naváže na úspěšný Samsung Galaxy S2. Spekulací ohledně toho, co „estrojka“ nabídne, se v uplynulých týdnech objevilo několik desítek a čtenář se už prakticky ztrácel v tom, co je skutečné a co pouze podvrh. Pojďme se tedy podívat, jak by Galaxy S3 mohl vypadat a co můžeme očekávat.

Samsung Galaxy S3 bude oficiálně představen dnes ve 20:00 našeho času, online stream budete moci sledovat na adrese TheNextGalaxy.com. Naše redakce se do Londýna také chystá a aktuality přímo z místa dění budeme publikovat na náš Twitter. Zprávy můžete sledovat také prostřednictvím boxu v pravé části webu a po premiéře se můžete těšit na souhrnný článek a komentovaná videa. Obyvatelé Londýna budou moci přenos z akce sledovat v obchodě Phones 4U na Oxford Street.

Na co se můžeme těšit?

Z mozaiky uniklých informací jsme se pokusili poskládat předpokládané hardwarové parametry. Jisté je, že Samsung Galaxy S3 bude poháněn čipem Samsung Exynos 4212 (32nm, ARM Cortex-A9), který nabídne čtyřjádrový procesor s taktem 1,4 GHz pro každé jádro (některé zdroje uvádí 1,5 GHz). Společnost mu bude dělat výkonný grafický akcelerátor MALI 400.

Telefon dorazí na pulty obchodů s operačním systémem Android 4.0.4, na který bude navlečeno uživatelské prostředí TouchWiz (bez možnosti vypnutí). Pro potřeby systému a aplikací by měl být k dispozici 1 GB operační paměti RAM. Vnitřní paměť by měla nabídnout 16 GB (případně 32 GB) a chybět zřejmě nebude ani slot na paměťové karty microSD (až 32 GB).

  

Otazník zatím zůstává u úhlopříčky displeje. Původně to vypadalo, že se dočkáme panelu o velikosti 4,6″, ale poslední zprávy signalizují, že bychom se měli dočkat úhlopříčky 4,8 palce. Displej nabídne zobrazovací technologii Super AMOLED a jemné rozlišení 1280 x 720 px; ochranu proti poškrábání by mělo zajistit odolné sklo Gorilla Glass.

Rozměry ani hmotnost zatím neznáme; v minulosti přišly signály, že by tloušťka neměla přesáhnout 7 milimetrů. Jasno nemáme ani u fotoaparátu – některé zdroje uvádějí 8Mpx čip, jiné 12 Mpx. Počet Mpx ale není až tak podstatný, důležitá bude především výsledná kvalita, a s tou Samsung nemá problémy. Kromě focení bude možné nahrávat fullHD video při 30 snímcích za vteřinu. V horších světelných podmínkách přijde vhod přisvětlovací dioda. Pro videohovory bude připravena 2Mpx kamerka nad displejem.

Příjemným překvapením bude přítomnost signalizační diody na přední straně telefonu. Ta by měla signalizovat nejen vybitou baterii + nabíjení, ale i zmeškané hovory, nové e-maily či upomínky z kalendáře. Přesnou kapacitu baterie zatím neznáme, v minulosti se spekulovalo o 2050mAh Li-Ion akumulátoru, tak se nechme překvapit, zda se tato hodnota potvrdí.

Ve výbavě dále nebude chybět GPS & GLONASS, Wi-Fi s podporou standardů 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0 a digitální kompas. Hojně budou zastoupeny senzory – dočkáme se světelného, proximity a pohybového, doplní je rovněž gyroskop. Samozřejmostí je přítomnost NFC čipu pro bezkontaktní platby a komunikaci s dalším příslušenstvím/zařízeními.

Samsung Galaxy S3 by měl být dostupný ve třech barevných variantách – černé, bílé a překvapivě i modré, alespoň to prozrazuje včerejší uniklá fotografie.

Těšíme se, a co vy?

Premiéra modelu Galaxy S3 je doslova ne spadnutí. Nezapomeňte proto SmartManii v průběhu dne sledovat, budeme vám přinášet aktuální informace přímo z místa činu. Do diskuze nám můžete napsat, jak se na novou vlajkovou loď Samsungu těšíte a zda už přemýšlíte o nákupu? Nebo máte svého čtyřjádrového favorita u jiného výrobce? Podle nepotvrzených informací by se vlajková loď Samsungu měla začít prodávat na začátku června tohoto roku. Cena zatím stanovena nebyla, ale odhadujeme, že by se mohla pohybovat okolo hranice 15 000 Kč.

Zdroje: GSMArena, Engadget, TheVerge, vlastní

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku