Domů » Články » Samsung DeX promění Galaxy S8 v počítač

Samsung DeX promění Galaxy S8 v počítač

Dnešní den patří Samsungu a jeho novinkám. Kromě nového vlajkového modelu Galaxy S8 a 360stupňové kamery jsme se dočkali také jednoho velmi zajímavého příslušenství, se kterým lze telefon využívat ve speciálním režimu desktopového prostředí. Jedná se vlastně o obdobu funkce Continuum, kterou v minulosti představil Microsoft pro vlajkové modely se systémem Windows Phone.

33334538050_a775158a71_o

Příslušenství je v tuto chvíli kompatibilní s telefonem Galaxy S8 a nabízí prostředí s operačním systémem Android, podobné stolnímu počítači, které uživatelům umožňuje používat aplikace, odpovídat na zprávy, upravovat dokumenty, procházet internetové stránky nebo sledovat videa, a to přímo z chytrého telefonu na větším displeji pomocí klávesnice a myši.

Samsung Galaxy S8/S8+ & DeX: první dojmy z Londýna

 

Pracujte jako na počítači

Jak jsme měli možnost se přesvědčit, DeX poskytuje poměrně intuitivní prostředí postavené na zcela přepracovaném rozhraní systému Android. Je tedy optimalizováno pro využití klávesnice a myši a obsahuje více oken s měnitelnou velikostí, kontextové nabídky a stolní verzi internetového prohlížeče.

dex-2

Jak zaznělo na tiskové konferenci, díky spolupráci se společnostmi Microsoft a Adobe je DeX kompatibilní s balíkem Microsoft Office a mobilními aplikacemi společnosti Adobe včetně mobilního Acrobat Readeru či Lightroom Mobile, a nabízí tak funkce a uživatelské rozhraní podobné stolnímu počítači, což bylo u chytrých telefonů dříve nedostupné.

dex

A to ještě není vše – profesionálům, kteří pracují s mobilními technologiemi a organizacím, které vyžadují přístup k aplikacím OS Windows, umožňuje Samsung DeX prostřednictvím partnerských řešení včetně Citrix, VMware a Amazon Web Services také vzdálený a zabezpečený přístup k virtuálním plochám.

Stačí jen vložit telefon

Uživatelé, kteří chtějí začít pracovat, jednoduše vloží svůj chytrý telefon Samsung do stanice DeX, která propojí chytrý telefon s kompatibilním HDMI monitorem, a připojí klávesnici a myš vybavenou technologií Bluetooth, USB nebo RF. Pokud je Galaxy S8 připojen ke stanici DeX, je chráněn bezpečnostní platformou Samsung Knox. Pro zvýšení bezpečnosti se mobilní data uživatele nepřenášejí ze zařízení do stolního počítače.

dex-1

A jak je to s konektivitou? Stanice DeX je vybavena dvěma porty USB 2.0, portem Ethernet, rozhraním USB-CC s napájením a chladicím ventilátorem. Stanice je rovněž vybavena technologií Adaptive Fast Charging (AFC) pro rychlé nabíjení připojeného Galaxy S8.

Pokud si na DeX brousíte zuby, připravte si 3 490 Kč včetně DPH. Toto příslušenství se začne prodávat společně s Galaxy S8 28. dubna.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

  1. Zajímavé, Samsung chápe, že „PC“ musí umět okenní režim. Kde MS jen udělal chybu…

    • Vyzerá slušne, ale už je niekoľko podobných riešení pre Android.

    • Nj len nechápe že aplikacie by mali byt univerzálne. Inak je to len zrkadlenie bez prispôsobenia sa uhlopriecke…

      • Tak jasně, ergonomie pro produktivitu to mít extra nebude (ale vypadalo to, že klávesové zkratky by to mohlo umět, ačkoli dost lidí je tu proti zkratkám), ale pro konzum prostě chceme vedle sebe naskládat web, video a IM, jinak ani nemá smysl ke kompu usedat.

  2. Samsung sex premeni v pocitac? Takto pisete v nadpise. Takže si spustim programu z pc na s8?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).