Domů » Bleskovky » Samsung umožní ověřit nákupy v Google Play otiskem prstu: Podmínkou je Android 6.0

Samsung umožní ověřit nákupy v Google Play otiskem prstu: Podmínkou je Android 6.0

Čtečky otisků prstů ve smartphonech mají svůj největší rozmach nejspíše stále ještě před sebou. Většina výrobců má již ovšem ve svém portfoliu alespoň jeden model, který touto čtečkou disponuje. Jedním z těchto výrobců je také Samsung, který zatím čtečku využívá pouze jako bezpečnostní prvek při odemykání telefonu, případně při transakcích přes platební bránu PayPal.

 

Podle posledních informací ovšem tento výrobce plánuje rozšířit využití této čtečky a to poměrně dost zásadním způsobem. Nově totiž bude možné svým otiskem prstu schválit transakci na elektronickém obchodě Google Play. V současnosti je nutné při veškerých nákupech zadat heslo k vašemu Google účtu. V případě potřeby lze toto ověření vypnout, ovšem s ohledem na možné následky.

Ověření platby otiskem prstu bude velmi pohodlný a celkem bezpečný způsob. Pole informací bude ovšem tato funkce dostupná pouze u telefonů se systémem Android 6.0 Marshmallow. Tato verze systému je zaměřena především na bezpečnost a v základu má v sobě zabudované rozhraní právě pro větší využitelnost čteček otisků prstů. V budoucnu se tedy nejspíše dočkáme dalších způsobů využití otisků prstů a to nejen u Samsungu.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

7 komentářů

 1. Tomáš (neregistrovaný)

  No konečně! Doufám, že Note 4 ještě dostane Android 6.0.

 2. geronimo_cz (neregistrovaný)

  Jak musim mit nastaveny paypal aby mi to nabidlo potvrzovat otiskem? v nastaveni aplikace se mi to totiz nenabizi..

 3. Ok tak at Samsung AKTUALIZUJE ty svoje telefony na novou verzi!!!

 4. Petas (neregistrovaný)

  Tak to sem v klidu nez bude na samsungu android 6.0 tak google uz vypusti android 8.0

 5. :D :D ale neboj treba u HTC k tomu nedojde nikdy :D Snad zacne nVidia vyrabet telefony ;-) pak budeme mit o aktualizace postarano ;-)

  • Mr.Arakin (neregistrovaný)

   No, doufejme, ze ne. Na co nVidia v mobilnim svete sahla, to podelala – viz „obrovsky“ uspech Tegry. At se venuji tomu, co umi a nehrabou do veci, ktere jim proste nejdou.

  • nVidia Shield je propadak?????? zarizeni, ktere dostalo aktualizaci na novy Android max dva mesice po uvedeni, je pruser??????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).