Samsung umožní ověřit nákupy v Google Play otiskem prstu: Podmínkou je Android 6.0

Čtečky otisků prstů ve smartphonech mají svůj největší rozmach nejspíše stále ještě před sebou. Většina výrobců má již ovšem ve svém portfoliu alespoň jeden model, který touto čtečkou disponuje. Jedním z těchto výrobců je také Samsung, který zatím čtečku využívá pouze jako bezpečnostní prvek při odemykání telefonu, případně při transakcích přes platební bránu PayPal.

 

Podle posledních informací ovšem tento výrobce plánuje rozšířit využití této čtečky a to poměrně dost zásadním způsobem. Nově totiž bude možné svým otiskem prstu schválit transakci na elektronickém obchodě Google Play. V současnosti je nutné při veškerých nákupech zadat heslo k vašemu Google účtu. V případě potřeby lze toto ověření vypnout, ovšem s ohledem na možné následky.

Ověření platby otiskem prstu bude velmi pohodlný a celkem bezpečný způsob. Pole informací bude ovšem tato funkce dostupná pouze u telefonů se systémem Android 6.0 Marshmallow. Tato verze systému je zaměřena především na bezpečnost a v základu má v sobě zabudované rozhraní právě pro větší využitelnost čteček otisků prstů. V budoucnu se tedy nejspíše dočkáme dalších způsobů využití otisků prstů a to nejen u Samsungu.

Autor článku
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku