Domů » Bleskovky » Samsung vyvíjí novou generaci CMOS senzorů. Dočkáme se revoluce v mobilním focení?

Samsung vyvíjí novou generaci CMOS senzorů. Dočkáme se revoluce v mobilním focení?

Samsung se snaží nespat na vavřínech a podle dostupných informací to vypadá, že vyvíjí velké 1/1,7″ CMOS senzory, které by měl použít u budoucích vlajkových lodí. Že se bude jednat o kvalitní snímače potvrzuje i světelnost objektivu, která se zastavila na hodnotě f/1.4.

Prozatimní vlajkové lodě, Samsung Galaxy S7 a S7 edge, disponují fotoaparáty se 1/2,5″ senzory. Rozdíl by měl být tedy výrazný a dobře pozorovatelný hlavně za tmy.

Samsung-mobile-phone-sensor-with-Dual-Pixel-Technology.

Další uniklá informace se týká rozlišení. Senzor by měl mít 18 až 24 Mpx, ale je také možné, že společnost Samsung vyvíjí hned několik variant najednou pro různé třídy telefonů.

Ač zatím moc důvěrných informací neexistuje, proslýchá se, že Samsung navíc paralelně pracuje na nových kompaktních 1/2.3″ senzorech, které by měly dostatečně konkurovat fotoaparátům s označením NX stejnojmenné společnosti. Samsung má pravděpodobně v plánu donutit uživatele levných kompaktních fotoaparátů, aby spíše používali jeho telefony.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

9 komentářů

 1. RenierX (neregistrovaný)

  Světelnost není vlastností snímače, jak se snaží naznačit první odstavec, ale objektivu. Ve zdroji zdroje je to napsáno správně, tak daleko se ale autor asi nedoklikal :-(

 2. Snad k tomu super fotoaparátu přidají i xenonovy blesk. A SGS8 je můj.

 3. Martin (neregistrovaný)

  S7 dopadl v testu na lowligh docela slabě oproti G5 která má F/1.8 a S7 má F/1.7. [odkaz]

  • Xzeit (neregistrovaný)

   Tak špatné to nebylo, pouze automatika LG G5 volila vyšší ISO takže její fotografie byly trochu více prosvetlene. Zase indoor fotka lidi byla v případě SGS7 mnohem lepší. Ta svetelnost zase takový velký rozdíl není, oba stroje fotí dobře…. Jiné testy zase říkají něco jiného.

   • Martin (neregistrovaný)

    Jenže S7 zase přepaluje snímky a nemá reálné barvy to se mi na S7 nelíbí jinak nečekal jsem nějaké zlepšení u G5 když má stejný fotočip jako G4 A V10 ale on u G5 je asi vylepšen.

   • Mr. Arakin (neregistrovaný)

    S7 prepaluje a ztraci v detailech. Z5 i G5 jsou na tom lepe.

   • Xzeit (neregistrovaný)

    Ono by to chtělo u SGS7 trochu zapracovat na automatice. To doostrovani a ty barvy. O stupínek dolů ten jas, ale fakt o kousíček a to jen v některých případech. Každopádně jsou to opravdu detaily u každého mobilu. Obecně všechny vlajkové modely které vyšly fotí skvěle s mírnými rozdíly.

   • Martin (neregistrovaný)

    Ale i tak máš pravdu že i když jsou mini chybky i tak je to perfektní.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).