Domů » Bleskovky » Samsung vyvíjí novou generaci CMOS senzorů. Dočkáme se revoluce v mobilním focení?

Samsung vyvíjí novou generaci CMOS senzorů. Dočkáme se revoluce v mobilním focení?

Samsung se snaží nespat na vavřínech a podle dostupných informací to vypadá, že vyvíjí velké 1/1,7″ CMOS senzory, které by měl použít u budoucích vlajkových lodí. Že se bude jednat o kvalitní snímače potvrzuje i světelnost objektivu, která se zastavila na hodnotě f/1.4.

Prozatimní vlajkové lodě, Samsung Galaxy S7 a S7 edge, disponují fotoaparáty se 1/2,5″ senzory. Rozdíl by měl být tedy výrazný a dobře pozorovatelný hlavně za tmy.

Samsung-mobile-phone-sensor-with-Dual-Pixel-Technology.

Další uniklá informace se týká rozlišení. Senzor by měl mít 18 až 24 Mpx, ale je také možné, že společnost Samsung vyvíjí hned několik variant najednou pro různé třídy telefonů.

Ač zatím moc důvěrných informací neexistuje, proslýchá se, že Samsung navíc paralelně pracuje na nových kompaktních 1/2.3″ senzorech, které by měly dostatečně konkurovat fotoaparátům s označením NX stejnojmenné společnosti. Samsung má pravděpodobně v plánu donutit uživatele levných kompaktních fotoaparátů, aby spíše používali jeho telefony.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments