Domů » Bleskovky » Samsung chystá Windows Phone s Full HD displejem, naznačuje log z Bluetooth certifikace

Samsung chystá Windows Phone s Full HD displejem, naznačuje log z Bluetooth certifikace

Jihokorejská společnost Samsung je v mobilním světě známá především jako výrobce zařízení s operačním systémem Android. Ale ani svět Windows Phone jí není cizí, s každou verzí operačního systému od Microsoftu přichází s modelem, který má obohatit její porftolio i v tomto odvětví. Se systémem Windows Phone 7 to byly modely Samsung Omnia 7 a Omnia W, s Windows Phone 7.8 Omnia M a konečně Samsung Ativ S s Windows Phone 8. Přijde s Windows Phone 8.1 další nový model?

  

Záznamy z certifikace Bluetooth SIG naznačují, že by tomu tak mohlo být. Objevilo se v nich totiž záhadné zařízení s označením SM-W750V, podle informací z uniklého logu by se mělo jednat o pětipalcový model s Full HD rozlišením displeje, spadající mezi telefony s nejvyšší výbavou. Tento model by měl podporovat i nejrychlejší datové přenosy díky přítomnosti LTE.

 

Více informací prozatím neznáme, spekuluje se o určení tohoto přístroje pro severoamerický trh. Budeme tedy muset nějakou dobu počkat, zda Samsung podobné zařízení v budoucnu představí. O pětipalcový Windows Phone od Samsungu by byl nepochybně velký zájem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Třeba to je S5 s WP. Samsung by mohl být první, kdo by udělal slibovaný výběr telefonu s OS.

  Jinak je ale z portfolia Samsungu vidět, že až doteď všechno s WP dělali „jen aby se neřeklo“.

  • S5ka by měla mít 2k displej, i když kdo ví, jak tomu nakonec doopravdy bude :) ale doufejme, že se nějaký pěkný WP8 kousek od Samsungu brzy objeví.

  • sdf (neregistrovaný)

   fullHD je taky 2K 1920×1080

 2. Knoxx (neregistrovaný)

  Nevim co by mě mělo donutit koupit WP od Samsungu a ne od Nokie.

  • Přesně tyto otázky si kladou v HTC, Sony, Samsungu. MS má prostě plodné období v nasí…. HW partnerů (viz. Surface).

  • Surface snad má být referenční zařízení. Tak jako třeba Nexus.

   Já osobně také netuším, proč bych si měl koupit Samsung a ne Lumii, ale vzhledem k obrovské prodejnosti Samsungu většina lidí očividně uvažuje jinak.

  • MCEZA oni asi mysleli samsung s WP, viz. tento článek

  • vlada (neregistrovaný)

   mceza MS zmenil strategii a chce se pustit do vyroby hw zarizeni. Surface RT hezky doklada ztratu zajmu partneru.

 3. No spíše ztrátu zájmu zákazníků o ty partnerské křápy. Je smutné, že Surface je ten nejkvalitnější W8 tablet, když je tu 10 HW firem s mnohaletou zkušeností.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).